Pārlekt uz galveno saturu

Veselības aprūpes jaunuzņēmumi ceļā uz inovācijām sastopas ar vientulību: izsludināta programma uzņēmumu atbalstam

Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) veselības aprūpes zināšanu un inovāciju kopienas "EIT Health" veiktajā pētījumā noskaidrots, ka veselības nozares jaunuzņēmumi, strādājot pie inovācijām un jaunu tehnoloģiju ieviešanas, visbiežāk saskaras ar vientulības sajūtu, viltvārža sindromu un ierobežotām iespējām satikties ar inovācijās ieinteresētām personām. Lai atrisinātu šos izaicinājumus, izsludināta daudzpusīga "InnoStars Awards" programma, kura sniegs atbalstu un veicinās sadarbību jaunuzņēmumiem no Dienvideiropas, Centrāleiropas un Austrumeiropas. Pieteikumu iesniegšanas termiņš "InnoStars Awards" programmai ir 5.augusts.

"EIT Health" īstenotajā pētījumā identificētas galvenās problēmas, ar ko saskaras veselības aprūpes nozares jaunuzņēmumi un kādu atbalstu to pārvarēšanai dod "InnoStars Awards" programma. Programmas galvenie ieguvumi ir apmācības, finansējums, mentorings, treniņnometnes u.c. Regulāras apmācības un tīklošanās pasākumi ļauj uzņēmējiem dalīties pieredzē un izaicinājumos, veicināt kopības sajūtu un savstarpēju atbalstu, daloties ar praktiskiem padomiem.

Veselības aprūpes jomas jaunuzņēmumiem ir vērtīgi nodibināt kontaktus ar ārstiem, pacientiem, uzņēmumiem un investoriem, lai gūtu informāciju un ieskatu nozares jaunumos. Bijušie programmas dalībnieki atzīst, ka iespēja uzzināt par Eiropas klīniskajiem pētījumiem un citiem projektiem, kā arī atgriezeniskā saite no investoriem, kas nav veselības aprūpes speciālisti, sniedz abpusēju labumu ieinteresētajām pusēm. Ar "InnoStars Awards" programmas palīdzību tiek paaugstināta uzņēmēju pārliecība, produktivitāte un sasniedzmie rezultāti. Noslēdzot programmu, dalībnieki atzīst, ka jūtas motivēti un spēj sasniegt izvirzītos mērķus.

Pēdējo septiņu gadu laikā "InnoStars Awards" programmā ir piedalījušies vairāk nekā 120 jaunuzņēmumi, no kuriem vairāk nekā puse ir guvuši panākumus tirgū, tostarp tādi daudzsološi uzņēmumi kā portugāļu "Orgavalue", poļu "IQ Biozoom" un latviešu "Cellbox Labs". "Pamatojoties uz dalībnieku atsauksmēm, šogad esam mainījuši programmas formātu, lai jaunuzņēmumiem radītu vēl plašākas tīklošanās iespējas. Programma ir arī lieliska platforma, lai investori ieraudzītu vēl neatklātus dārgumus biotehnoloģiju, medicīnas tehnoloģiju un dzīvības zinātņu jomās. Mēs ar nepacietību gaidām, kad vēl vairāk jaunuzņēmumu inovatīvie risinājumi kļūs par tirgū atzītiem veselības aprūpes rīkiem. Gaidām šos jaunuzņēmumus kā pastāvīgus mūsu plaukstošā "InnoStars Awards" tīkla dalībniekus, kur tie varēs veidot nepieciešamos kontaktus, lai spertu jau nākamo soli savā inovāciju ceļā," stāsta Tomass Bekasi (Tamás Békási), "EIT Health RIS" biznesa izveides vadītājs un "InnoStars Awards" programmas vadītājs.

Programmas dalībnieki saņem virkni priekšrocību, tostarp finansējumu 15 000 eiro apmērā, iespēju prezentēt savu ideju investoriem, apmācību agrīnā veselības aprūpes tehnoloģiju novērtēšanā un personalizētu mentoringu. Atšķirībā no "InnoStars" jau esošās validācijas programmas, kas vērsta uz jaunuzņēmumiem ar minimāli dzīvotspējīgiem produktiem bez ienākumiem, jaunā "InnoStars Awards" programma ir arī paralēli paredzēta jau attīstītākiem jaunuzņēmumiem, kas gūst ienākumus un vēlas saņemt sākuma vai A sērijas investīcijas, piedāvājot mērķtiecīgus treniņus par investīciju stratēģijām un uzņēmējdarbības plānošanu. Programmas kulminācija ir novembrī notiekošais "InnoStars" lielais fināls, kurā jaunuzņēmumi starptautiskai žūrijai prezentē savus projektus, lai saņemtu balvas līdz pat 25 000 eiro apmērā.

Programmas ietekmi apliecina divi nozīmīgi veiksmes stāsti, kas gūti iepriekšējos "InnoStars" programmas norises posmos. Pagājušā gada konkursā 1. vietu ieguva Porto medicīnas studentu dibināts uzņēmums "Orgavalue", kas izstrādāja metodi personalizētu cilvēka orgānu bioinženierijai, lai līdz 2028.gadam likvidētu rindas uz transplantāciju operācijām. Minētais uzņēmums izmantoja programmas sniegtās iespējas, lai turpinātu attīstīt savu produktu. Vēl viens piemērs ir bijušais "InnoStars Awards" finālists, jaunuzņēmums "IQ Biozoom", kas specializējas neinvazīvā mājas diagnostikā. Šis Polijā radītais uzņēmums izmantoja "EIT Health" veicināto tīklošanos, lai sadarbotos ar Koimbras Universitātes Medicīnas fakultāti un Nacionālo metroloģijas institūtu TUBITAK, sekmējot neinvazīvu kortizola mērījumu pētniecību.

Jaunuzņēmumu dibinātāji, kas vēlas pieteikties "InnoStars" balvām, var uzzināt vairāk un pieteikties šeit: https://eithealth.eu/programmes/innostars-awards/

Avots
EIT Health

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri