Atbalsts attīstībai

Inovāciju vaučeru programma piedāvā atbalstu jaunu produktu vai tehnoloģiju attīstībai. To varēsi izmantot tehniski ekonomiskās priekšizpētes veikšanai, rūpnieciskajiem pētījumiem un eksperimentālai izstrādei, rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšanai, rūpnieciskā dizaina izstrādei, testēšanas un sertificēšanas pakalpojumiem, kā arī citām aktivitātēm.

Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētā programma savukārt ļaus izdevīgāk iegādāties jaunas iekārtas, programmatūru, licences un patentus, ja darbojies zaļo inovāciju un IKT jomā. 

Ja esi izveidojis jaunuzņēmumu, tad apsver iespēju izmantot atbalstu augsti kvalificētu darbinieku piesaistei. Tas ļaus segt 45% izmaksu par darbiniekiem, kas veic pētnieciskas aktivitātes, izstrādā jaunus produktus vai tehnoloģijas, kā arī būtiski tās uzlabo.  Tāpat vari izvēlēties par darbiniekiem veikt izdevīgo fiksēto maksājumu un saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidi. Turklāt ar atbalsta palīdzību vari piedalīties izstādēs un konferencēs vai doties ārvalstu vizītēs pie potenciālā investora vai sadarbības partnera.

Plānojot uzņēmumā attīstīt jaunu produktu vai tehnoloģiju, sazinieties ar mūsu tehnoloģiju skautiem, kas palīdzēs atrast atbilstošāko pētniecības organizāciju un pētnieku. Ja pats esi zinātnieks, tad ar skautiem pārrunā LIAA piedāvāto atbalstu zinātnisko ideju komercializēšanā, lai pārvērstu tās veiksmīgā produktā.

Tehnoloģiju biznesa centrā, ko LIAA ir izveidojusi kopā ar partneriem, vari apgūt padziļinātas zināšanas par inovatīvu biznesa ideju attīstīšanu, produktu prototipu veidošanu un virzīšanu tirgū. Papildus tev būs iespēja saņemt nozares ekspertu konsultācijas un atbalstu prototipu izstrādē.

  • 100
    atbalsts zinātnei - kopš 2017.gada atbalstītas aptuveni 100 dažādas zinātnes komercializācijas idejas
  • 272
    izsniegti inovāciju vaučeri jaunu produktu vai tehnoloģiju attīstībai kopš 2019.gada
  • 100+
    finansiāli atbalstīti jaunuzņēmumi kopš 2017.gada

Aktualitātes