Atbalsta iespējas

 1. Saņem investīcijas līdz pat 10 milj. EUR

  Atbalsta iespējas, saskaroties ar COVID-19 izraisītām grūtībām.

  Ja esi dzīvotspējīgs un labi pārvaldīts lielais komersants, kura darbība ir vērsta uz ilgstspēju un energoefektīvu biznesu, un COVID-19 ir radījis negatīvu ietekmi uz tavu darbību, piesakies finansējuma saņemšanai.

  Plašāka informācija

 2. Ja esi jaunuzņēmums, saņem atbalstu 45 % apmērā augsti kvalificētu darbinieku algām

  Ja esi jaunuzņēmums, saņem 45% līdzfinansējumu de minimis atbalsta ietvaros darbinieku piesaistei! Atbalstu var izmantot augsti kvalificētu darbinieku piesaistei, kuri veic konkrētas pētniecības aktivitātes, tehnoloģisku problēmu risināšanu vai jaunu vai būtiski uzlabotu produktu vai tehnoloģiju izstrādi.

  Pieteikties

 3. Saņem € 5000 (100%) atbalstu jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei vai to uzlabošanai.

  Piesakies atbalstam jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei vai to uzlabošanai. Atbalsts tiek sniegts tehniski ekonomiskās priekšizpētes veikšanai, rūpnieciskajiem pētījumumiem, eksperimentālajai izstrādei vai rūpnieciskā dizaina izstrādei.

  Pieteikties

 4. Izmanto LIAA Biznesa inkubatoru kopstrādes telpas un paplašini profesionālo kontaktu loku

  Iestājies inkubatorā un pievienojies plašam kontaktu tīklam, kas apvieno uzņēmējus un nozaru ekspertus! Kopstrādes telpas darbam, sanāksmēm un pārrunām pieejamas 12 biznesa inkubatoros visā Latvijā.

  Pieteikties

 5. Pasargā savu biznesu ar eksporta kredīta garantiju

  Ja esi eksportējošs uzņēmums, pasargā savu biznesu pret ārvalstu pircēja nemaksāšanu vai maksātnespējas riskiem. Atlīdzības maksimālais saistību apmērs par zaudējumiem, kas radušies ar vienu ārvalstu pircēju, ir 2 milj. EUR.

  Plašāka informācija

 6. Saņem aizdevumu apgrozāmiem līdzekļiem, investīcijām un nekustāmā īpašuma projektiem

  Piesakies aizdevumam, ja aizdevuma īstenošanas vieta ir kāda no pilsētām: Rīga, Valmiera, Ventspils, Liepāja, Jelgava, Cēsis, Jūrmala, Rēzekne, Daugavpils, Jēkabpils, Tukums, Salaspils. 

  Plašāka informācija

 7. Saņem aizdevumu līdz pat 150 000 EUR apjomā investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem

  Ja esi jauns uzņēmums un Tu meklē finansiālu atbalstu tā attīstībai, piesakies aizdevumam. Aizdevums pieejams arī tad, ja esi bez iepriekšējas biznesa pieredzes, bet ar skaidru plānu, ko vēlies radīt. Pieteikties vari pirms SIA (uzņēmuma) dibināšanas, kā arī tad, ja esi pašnodarbināta persona. Starta atbalsts paredzēts uzņēmumiem, kas nav vecāki par 5 gadiem. 

  Plašāka informācija

 8. Saņem līdz 5000 EUR savas uzņēmējdarbības uzsākšanai

  Ja esi bezdarbnieks, piesakies, un iegūsti zināšanas biznesa idejas attīstīšanai, kā arī finansējumu savas biznesa idejas uzsākšanai.

  Plašāka informācija

 9. Saņem līdz pat 2,9 milj. EUR uzņēmuma energoefektivitātes paaugstināšanai vai ilgtspējai

  Ja vēlies ieviest vai nomainīt vecas – energoNEefektīvas - iekārtas ar jaunām - energoefektīvām, piesakies aizdevumam. Ja vēlies veikt uzņēmējdarbību izmantojot atjaunojamos energoresursus, elektroauto vai būvējot jaunas energoefektīvas A vai A+ energoklases mājas, piesakies aizdevumam. 

  Plašāka informācija

 10. Saņem grantu līdz 200 000 EUR sociālās uzņēmējdarbības idejas attīstībai

  Ja esi uzņēmējs, kas ir reģistrējies sociālo uzņēmumu reģistrā. Ja Tu esi saņēmis sociālā uzņēmuma statusu vai esi uzvarējis Labklājības ministrijas rikotajā ideju konkursā, vari pieteikties grantam no 5000 EUR līdz 200000 EUR savas biznesa idejas attīstībai.

  Plašāka informācija

 11. Saņem atbalstu darbinieku apmācību nodrošināšanai

  Ja Tu vēlies paaugstināt sava uzņēmuma darbinieku kvalifikāciju un prasmes, lai veicinātu uzņēmuma eksportspēju, piesakies atbalstam un saņem līdz pat € 75 000 apmācību nodrošināšanai. Projekts būs jāievieš līdz 2023.gada 30.septembrim.

  Pieteikties

 12. Saņem kredīta garantiju līdz 5 milj. EUR

  Ja ar esošo nodrošinājumu nepietiek bankas aizdevumam, iespējams, var līdzēt garantija.

  Plašāka informācija

 13. Saņem atbalstu līdz € 25 000 (līdz 85%) jauna produkta vai tehnoloģijas attīstībai

  Piesakies atbalstam jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei vai to uzlabošanai! Atbalsts tiek sniegts tehniski ekonomiskās priekšizpētes veikšanai, rūpnieciskajiem pētījumiem, eksperimentālajai izstrādei vai rūpnieciskā dizaina izstrādei, sertificēšanas un testēšanas pakalpojumiem, rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšanai.

  Pieteikties

 14. Saņem apgrozāmo līdzekļu aizdevumu līdz 1,5 milj. EUR

  Atbalsta iespējas, saskaroties ar COVID-19 izraisītām grūtībām.

  Piesakies un saņem aizdevumu, kas kalpos kā likviditātes atbalsts saimnieciskās darbības veicējiem - komersantiem, lauksaimniekiem un zivsaimniekiem, kuru darbību ietekmējusi Covid-19, uz termiņu līdz 4 gadiem.

  Plašāka informācija

 15. Saņem līdz pat 5 milj. EUR ilgtermiņa investīcijām kopā ar bankas aizdevumu

  Ja esi komersants vai lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīva sabiedrība, piesakies paralēlajam aizdevumam. Tas ir papildu aizdevums, kas kalpo kā līdzfinansējums bankas kredītam gadījumā, ja bankas nosacījumi paredz lielāku līdzdalību, nekā uzņēmējs spēj sniegt.

   

  Plašāka informācija

 16. Atrodi pasākumu, kas palīdzēs dibināt kontaktus un attīstīties

  Iegūsti praktiskas zināšanas un vērtīgus kontaktus semināros, tīklošanās pasākumos un meistarklasēs! Tā ir iespēja iegūt praktiskas zināšanas, jaunus un vērtīgus kontaktus, kā arī informāciju par LIAA un citu iestāžu īstenotiem atbalsta pakalpojumiem uzņēmējiem.

  Meklēt pasākumu

 17. Saņem līdz pat 10 000 EUR savas idejas attīstībai!

  Ja esi idejas autors, tad piesakies dalībai konkurā “Ideju kauss 2022”! Tev būs iespēja pārbaudīt savu biznesa ideju, apgūt biznesa pamatus pieredzējušu ekspertu vadībā, gūt vērtīgus kontaktus sava biznesa tālākai attīstībai un noslēgumā sacensties par vērtīgām naudas balvām – pirmo kapitālu idejas realizācijai.

  Pieteikties

 18. Izmanto 50 % līdzfinansējumu juridiskajiem un mārketinga pakalpojumiem

  Piesakies un iegūsti līdzfinansējumu konsultācijām ar atzītiem nozares ekspertiem! Visos jaundibināta uzņēmuma attīstības posmos ir aktuāli dažādi juridiskie un mārketinga jautājumi. Lai gūtu skaidrību par kapitāla piesaisti, intelektuālā īpašuma tiesību nosargāšanu, privātumu un datu aizsardzību, noderēs juridiskā konsultācija. Savukārt izprast produkta pozicionēšanu atbilstoši nozares specifikai, orientēties jautājumos par tirgus izpēti, produktu pārdošanu un virzīšanu palīdzēs mārketinga aģentūra.

  Pieteikties

 19. Ja esi jaunuzņēmums, saņem nodokļu atlaidi

  Ja esi jaunuzņēmums, piesakies izdevīgajam fiksētam maksājumam! Tas nozīmē, ka par darbinieku būs jāveic tikai VSAOI iemaksa no divām minimālajām darba algām. Un darbinieks pats varēs izvēlēties nemaksāt iedzīvotāju ienākumu nodokli.

  Pieteikties

Uzzini!

Iesaisties!

Vai ir vēl kādi jautājumi?

Vaicā LIAA virtuālajam asistentam vai pieprasi konsultācijas par uzņēmējdarbības uzsākšanu latvijā

E-pakalpojumi

Aktualitātes