Atbalsta iespējas

 1. Saņem atbalstu darbinieku apmācību nodrošināšanai

  Ja vēlies paaugstināt sava uzņēmuma darbinieku kvalifikāciju un prasmes, lai veicinātu uzņēmuma eksportspēju, piesakies atbalstam un saņem līdz pat € 75 000 apmācību nodrošināšanai! Projekts būs jāievieš līdz 2023.gada 30.septembrim.

  Pieteikties

 2. Izvieto savas tūrisma mītnes informāciju latvia.travel portālā!

  Piesakies informācijas publicēšanai Latvijas oficiālajā tūrisma portālā latvia.travel, lai popularizētu savu tūrisma objektu! LIAA uzturētajā portālā pieejama plaša datubāze ar tūrisma apskates vietām, naktsmītnēm, pasākumiem un ieteikumu rakstiem dažādām mērķauditorijām. Tā ir iespēja sasniegt plašu auditoriju un paplašināt savus digitālās komunikācijas kanālus.

  Pieteikties

 3. Ja Tev ir biznesa ideja, saņem atbalstu biznesa idejas attīstīšanai

  Piesakies pirmsinkubācijas programmai, ja esi biznesa idejas autors, kuram vēl nav sava uzņēmuma, vai ja ar savu uzņēmumu esi pašā uzņēmējdarbības sākumā un vēlies pārbaudīt jauna produkta ilgtspēju. Programma norisinās sešus mēnešus, un tās laikā Tu varēsi piedalīties apmācībās, apgūt svarīgākās uzņēmējdarbības prasmes, apmeklēt uzņēmēju pieredzes stāstu sesijas un individuālas konsultācijas, kā arī saņemt mentoru atbalstu detalizēta rīcības plāna izstrādei un savas biznesa idejas attīstīšanai.

  Pieteikties

 4. Piesakies Inovāciju Akadēmijai un saņem zināšanas par inovatīva, globāli ambicioza uzņēmuma radīšanu

  Inovāciju Akadēmija piedāvā starptautiski pieredzējušus mentorus no jaunuzņēmumu, tehnoloģiju un korporatīvās vides, pasaules klases saturu par jaunu produktu un pakalpojumu veidošanas un komercializēšanas pamatprincipiem un finansējumu risinājumu prototipēšanai un testēšana.

  Pieteikties

 5. Ja esi jaunuzņēmums, saņem atbalstu 45 % apmērā augsti kvalificētu darbinieku algām

  Ja esi jaunuzņēmums, saņem 45% līdzfinansējumu de minimis atbalsta ietvaros darbinieku piesaistei! Atbalstu var izmantot augsti kvalificētu darbinieku piesaistei, kuri veic konkrētas pētniecības aktivitātes, tehnoloģisku problēmu risināšanu vai jaunu vai būtiski uzlabotu produktu vai tehnoloģiju izstrādi.

  Pieteikties

 6. Saņem atbalstu līdz € 5 000 dizainera pakalpojumiem jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei

  Saņem atbalstu dizainera pakalpojumam jauna produkta, procesa un stratēģijas izstrādei inovāciju ieviešanai uzņēmumā.

  Pieteikties

 7. Saņem konsultāciju par ārējo tirgu, tā likumdošanu un uzņēmējdarbības aspektiem (līdz 100 % atlaide)

  Ir neskaidri jautājumi par uzņēmējdarbību ārvalstīs? LIAA eksperti labprāt konsultēs par tādiem jautājumiem kā uzņēmuma izveide, nodokļu likumdošana, prasības produktiem ES vienotajā tirgū un ārpus tā, CE marķējuma piemērošana, ES tirdzniecības līgumu priekšrocības un publiskie iepirkumi ES valstīs.

  Saņemt konsultāciju

 8. Saņem līdz 100 % atlaidi dalībai nacionālajā stendā ārvalstīs

  Demonstrē nozares potenciālu un iepazīstini ārvalstu uzņēmumus ar saviem produktiem! LIAA rīko nacionālos stendos starptautiskajās nozaru izstādēs ārvalstīs, kur piedāvā noteikta izmēra bezmaksas laukumu, kā arī sniedz visplašāko atbalstu uzņēmumam – sagatavojoties izstādei, uzrunājot potenciālos partnerus, organizējot tikšanās un strādājot stendā.

  Meklēt pasākumu

 9. Saņem atbalstu eksporta aktivitātēm līdz € 60 000 (gadā)

  Eksportē vai vēl tikai plāno apgūt jaunus tirgus? Izmanto atbalstu dalībai starptautiskajās izstādēs, konferencēs, semināros, kontaktbiržās, t.sk. digitālajās, dalībai digitālajās platformās, publicitātei medijos, mārketinga materiālu izstrādei, preču zīmes un dizainparauga izstrādei, tīmekļvietnes izstrādei, tirgus pētījumiem, dalībai nozaru asociācijās, telemārketingam un ārvalstu ekspertu piesaistei.

  Pieteikties

 10. Pārlūko vai iesniedz nekustamā īpašuma objektus

  Pievieno savu vai uzņēmuma nekustamo īpašumu datubāzē! LIAA tos piedāvās ārvalstu kompānijām, kas interesējas par iespēju uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā.

  NĪ objektu karte

 11. Saņem aizdevumu līdz pat 150 000 EUR apjomā investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem

  Ja esi jauns uzņēmums un Tu meklē finansiālu atbalstu tā attīstībai, piesakies aizdevumam. Aizdevums pieejams arī tad, ja esi bez iepriekšējas biznesa pieredzes, bet ar skaidru plānu, ko vēlies radīt. Pieteikties vari pirms SIA (uzņēmuma) dibināšanas, kā arī tad, ja esi pašnodarbināta persona. Starta atbalsts paredzēts uzņēmumiem, kas nav vecāki par 5 gadiem. 

  Plašāka informācija

 12. Saņem atbalstu darbinieku apmācībām

  Ja Tu vēlies paaugstināt sava uzņēmuma darbinieku kvalifikāciju un prasmes, lai veicinātu uzņēmuma eksportspēju un inovāciju ieviešanu, piesakies atbalstam apmācībām.

  Plašāka informācija

 13. Saņem līdz pat 2,9 milj. EUR uzņēmuma energoefektivitātes paaugstināšanai vai ilgtspējai

  Ja vēlies ieviest vai nomainīt vecas – energoNEefektīvas - iekārtas ar jaunām - energoefektīvām, piesakies aizdevumam. Ja vēlies veikt uzņēmējdarbību izmantojot atjaunojamos energoresursus, elektroauto vai būvējot jaunas energoefektīvas A vai A+ energoklases mājas, piesakies aizdevumam. 

  Plašāka informācija

 14. Apskaties sadarbības piedāvājumus un izvieto savu piedāvājumu, lai atrastu sadarbības partneri ārvalstīs

  Uzzini par importa un eksporta piedāvājumiem un sadarbības iespējām! Sadarbības piedāvājumu sadaļā apskatāmi Latvijas un ārvalstu uzņēmumu biznesa sludinājumi, turklāt Uzņēmumu sadaļā iespējams publicēt arī savu profilu.

  Sadarbības piedāvājumi

  Uzņēmumi

 15. Saņem grantu līdz 200 000 EUR sociālās uzņēmējdarbības idejas attīstībai

  Ja esi uzņēmējs, kas ir reģistrējies sociālo uzņēmumu reģistrā. Ja Tu esi saņēmis sociālā uzņēmuma statusu vai esi uzvarējis Labklājības ministrijas rikotajā ideju konkursā, vari pieteikties grantam no 5000 EUR līdz 200000 EUR savas biznesa idejas attīstībai.

  Plašāka informācija

 16. Pasargā savu biznesu ar eksporta kredīta garantiju

  Ja esi eksportējošs uzņēmums, pasargā savu biznesu pret ārvalstu pircēja nemaksāšanu vai maksātnespējas riskiem. Atlīdzības maksimālais saistību apmērs par zaudējumiem, kas radušies ar vienu ārvalstu pircēju, ir 2 milj. EUR.

  Plašāka informācija

 17. Saņem atbalstu līdz € 25 000 (līdz 85%) jauna produkta vai tehnoloģijas attīstībai

  Piesakies atbalstam jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei vai to uzlabošanai! Atbalsts tiek sniegts tehniski ekonomiskās priekšizpētes veikšanai, rūpnieciskajiem pētījumiem, eksperimentālajai izstrādei vai rūpnieciskā dizaina izstrādei, sertificēšanas un testēšanas pakalpojumiem, rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšanai.

  Pieteikties

 18. Saņem kredīta garantiju līdz 5 milj. EUR

  Ja ar esošo nodrošinājumu nepietiek bankas aizdevumam, iespējams, var līdzēt garantija.

  Plašāka informācija

 19. Saņem līdz pat 5 milj. EUR ilgtermiņa investīcijām kopā ar bankas aizdevumu

  Ja esi komersants vai lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīva sabiedrība, piesakies paralēlajam aizdevumam. Tas ir papildu aizdevums, kas kalpo kā līdzfinansējums bankas kredītam gadījumā, ja bankas nosacījumi paredz lielāku līdzdalību, nekā uzņēmējs spēj sniegt.

  Plašāka informācija

 20. Atrodi potenciālo sadarbības partneri ārvalstīs

  Atrodi sadarbības partneri ārvalstīs! LIAA eksperti palīdzēs sameklēt partnerus uzņēmējdarbībā, pētniecībā, kā arī tehnoloģiju jomā.

  Meklēt partnerus

 21. Atrodi pasākumu, kas palīdzēs dibināt kontaktus un attīstīties

  Iegūsti praktiskas zināšanas un vērtīgus kontaktus semināros, tīklošanās pasākumos un meistarklasēs! Tā ir iespēja iegūt praktiskas zināšanas, jaunus un vērtīgus kontaktus, kā arī informāciju par LIAA un citu iestāžu īstenotiem atbalsta pakalpojumiem uzņēmējiem.

  Meklēt pasākumu

 22. Saņem atbalstu ražotnes vai produkta atbilstības novērtēšanai līdz € 50 000 (gadā)

  Piesakies ES struktūrfondu atbalstam, lai veicinātu uzņēmuma iekļaušanos starptautiskajā tirgū un veicinātu eksporta apjoma pieaugumu. Iespējams saņemt atbalstu kompetento iestāžu pakalpojuma izmaksas sertifikāta iegūšanai, ekspertīžu izmaksām, sertificēšanas centru un testēšanas laboratoriju pakalpojumu izmaksām. Maksimāli pieļaujamā attiecināmo izmaksu summa vienam atbalsta saņēmējam kalendārajā gadā ir ne vairāk kā 50 000 EUR ar atbalsta intensitāti 90% apmērā.

  Pieteikties

E-pakalpojumi

Aktualitātes