Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) inovatīvās uzņēmējdarbības attīstības programmas ietvaros turpina rīkot un sniegt atbalstu Latvijas uzņēmējiem dalībai LIAA organizētajās augstu valsts amatpersonu vizītēs ārvalstīs.
LIAA augstu amatpersonu vizītes rīko par maksu - ar iespēju uzņēmumiem, kas kvalificējas atbalsta kritērijiem, pēc vizītes saņemt atbalstu dalības maksai un ceļa izdevumiem.
Dalība valsts vizītē ir iespēja Latvijas uzņēmējiem kopā ar Latvijas augstākajām amatpersonām iepazīt ārvalstu tirgus iespējas, prezentēt sevi, savus ražotos produktus un sniegtos pakalpojumus, atrast jaunus sadarbības partnerus un nest Latvijas vārdu pasaulē.
Uz 2025. gadu valsts amatpersonu vizītes
16.-19.03.2025. Uzņēmēju dalība zemkopības ministra Armanda Krauzes vizītē Seulā (Dienvidkoreja) | Pietiekšanās atvērta
16.-20.03.2025. Uzņēmēju dalība ārlietu ministres Baibas Bražes vizītē Indijā (Deli un Bengalūru) | Pietiekšanās atvērta
Saņemiet aktuālāko informāciju savā e-pastā, pierakstoties business.gov.lv jaunumu lapai
(!) Visiem atbalsta saņēmējiem:
Lielie komersanti
Lielie komersanti aktivitātē var piedalīties tikai par maksu saskaņā ar LIAA cenrādi
ceļa (transporta) izdevumi ne vairāk kā trim personām.
Atbalsts pieejams ceļa izdevumiem, kas saistīti ar neregulāro lidojumu un starpvalstu ekonomiskās vai tam pielīdzināmas klases sabiedrisko transportu, tai skaitā transporta pakalpojuma sniedzēja bagāžas maksa līdz valsts vizītes norises valstij un atpakaļ, kā arī maksa par pārbraucieniem uz citu valsti, tai skaitā citu pilsētu (ja plānoti vairāki pasākumi).
Atbalsta intensitāte: 60% no kopējām attiecināmajām izmaksām
1. Pieteikšanās valsts vizītei jāiesniedz business.gov.lv e-pakalpojumā.
2. LIAA izvērtē pieteikumu un noslēdz pakalpojuma līgumu, izraksta rēķinu par dalību valsts vizītē
3. Pēc pakalpojuma līguma noslēgšanas un rēķina apmaksas tiek īstenota valsts vizīte
4. Maksājuma pieprasījums jāiesniedz business.gov.lv uzņēmuma profilā pie apstiprinātās valsts vizītes pieteikuma.
5. LIAA izvērtē iesniegtos dokumentus
6. Piesakoties uz atbalstu par dalību LIAA organizētajā valsts vizītei, ja nav noslēgts (jumta) līgums ar LIAA, vērtēšanas procesā LIAA pieņem arī lēmumu par atbalsta (jumta) līguma noslēgšanu
7. Finanšu atbalsta izmaksa
Nozares un darbības, kurām nav paredzēts atbalsts:
Pašpārbaudes kalkulators
Lai izvērtētu savas iespējas pretendēt uz atbalsta saņemšanu, aicinām aizpildīt šo pašpārbaudes kalkulatoru.
Kalkulatoram ir informatīva nozīme un to, vai iesniedzējs kvalificējas atbalsta saņemšanai, tiek pilnībā izvērtēts tikai pēc plāna iesniegšanas un izvērtēšanas.
Informējam, ka pašlaik kalkulatorā tiek izmantota NACE 2. klasifikatora redakcija. Plānots, ka 2025. gada janvāra sākumā kalkulatorā būs pieejama NACE 2.1. red. Vairāk informācijas par NACE klasifikatora izmaiņām: https://www.csp.gov.lv/lv/klasifikacija/nace-21
Svarīgi!
Kvalitātes kritēriji
Kvalitātes kritēriji tiek izvērtēti, balstoties uz pēdējā noslēgtā finanšu gada datiem. Šie kvalitātes kritēriji attiecas uz visiem pieteicējiem, izņemot biedrības, nodibinājumus, kooperatīvās sabiedrības, jaunuzņēmumus un komersantus, kuri saņem atbalstu Eiropas līmeņa projektos.
Kārtība vērtēšanai un atbalsta sniegšanai (pilna versija, PDF)
Eksporta atbalsta līguma paraugs (PDF)
Pēc eksporta atbalsta līguma noslēgšanas atbalsta saņēmējam business.gov.lv e-pakalpojumā jāiesniedz uzņēmuma datu pirmreizējā anketa (tā pieejama juridiskai personai)
Bankas konts – ar projekta īstenošanu saistīto maksājumu veikšanai var izmantot jau esošo uzņēmuma (Atbalsta saņēmēja) bankas kontu (jauns bankas konts nav jāatver).
Grāmatvedības uzskaite – grāmatvedības kontu plānā jāietver ar projekta īstenošanu saistītie konti un/vai subkonti (izdevumi un ieņēmumi), kuru nosaukumi ir identificējami ar noslēgto līgumu ar aģentūru.
Programmas noteikumus nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 407 Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 1.2.3. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt ilgtspējīgu izaugsmi, konkurētspēju un darba vietu radīšanu MVU, tostarp ar produktīvām investīcijām" 1.2.3.1. pasākuma "Atbalsts MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai" īstenošanas noteikumi (likumi.lv)
Katram īstenotajam projektam jāievēro vizuālās identitātes un komunikācijas prasības. Ar ES fondu komunikācijas vadlīnijām var iepazīties vietnē esfondi.lv sadaļā ES fondu 2021.-2027. --> Vadlīnijas un skaidrojumi
NAP un ES logo var lejupielādēt šeit (JPG)
2024. gada izsludinātās un noslēgtās valsts amatpersonu vizītes:
De minimis
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda un valsts budžeta finansējuma atbalstu 2023. vidū tika apstiprināta Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) inovatīvās uzņēmējdarbības attīstības programma. Tās mērķis - ar dažādu finansiālu un nefinansiālu stimulu palīdzību veicināt Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu (vidēji augsto, augsto tehnoloģiju un radošo industriju jomās) konkurētspēju, ilgtspējīgu izaugsmi, inovācijas, eksportu un jaunu darba vietu radīšanu.
MVU inovatīvās uzņēmējdarbības attīstības programmas atbalsta virzieni un apakšprogrammas
1) Atbalsts eksportam (~24 milj. EUR, tai skaitā ~13 milj. EUR finansējums grantiem)
2) Atbalsts biznesa inkubācijai (~33 milj. EUR)
3) Atbalsts inovācijas motivācijai (4,16 milj. EUR)
Programmas mērķauditorija
Uzņēmumi, kas darbojas vidēji augsto, augsto tehnoloģiju un zināšanu ietilpīgo pakalpojumu nozarēs.
Programmas administrēšana
Programmu īsteno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra saskaņā ar Centrālās finanšu līgumu aģentūras noslēgto vienošanos.
Programmas sasniedzamie mērķi (līdz 2027. gadam)