Pārlekt uz galveno saturu

"Yukon Advanced Optics Worldwide" atver ražotni Daugavpilī

“Yukon Advanced Optics Worldwide” ir viens no uzņēmumiem, kurus 2020. gada rudenī ar Ārlietu ministrijas starpniecību uzrunāja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Sadarbības rezultātā šogad Daugavpilī tiks atklāts uzņēmums, kurā plāno saražot 40 tūkstošus optiskā aprīkojuma vienību gadā, nodarbinot 150 strādājošos. Tiek plānots, ka uzņēmuma apgrozījums dažos gados sasniegs 30 miljonus eiro. Nozīmīgu atbalstu uzņēmuma ienākšanai Latvijā sniedza arī Ārlietu ministrija.

Uzņēmums, kura galvenā mītne atrodas Lietuvā izstrādā termovizuālo, digitālo nakts un dienas redzamības optisko aprīkojumu civilajām vajadzībām. Paplašinot savu darbību, “Yukon Advanced Optics Worldwide” grupa Latvijā izveidojusi uzņēmumu “Pulsar Optics”. Latvijā tiks ražotas pasaulē labi zināmā zīmola “Pulsar” termokameras.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs: “Optiskā aprīkojuma ražotāja “Pulsar Optics” ienākšana Latvijā ir apliecinājums tam, ka spējam piedāvāt konkurētspējīgu uzņēmējdarbības vidi. Kopumā lēmumu par savas darbības pārcelšanu vai paplašināšanos Latvijā pieņēmuši jau 17 uzņēmumi, kurus LIAA uzrunāja Baltkrievijas kampaņas laikā. Esam gandarīti, ka vairāki no šiem uzņēmumiem, tostarp “Pulsar Optics”, par savu darbības vietu izvēlējušies Daugavpili. Tas norāda uz to, ka arī ārpus Rīgas ir augsts potenciāls inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai.”

Būtisks arguments “Yukon Advanced Optics Worldwide” grupas ienākšanai Latvijā bija LIAA spertie soļi vienotas fotonikas un viedo materiālu ekosistēmas izveidē, kurā šobrīd iesaistījušies tādi uzņēmumi kā “HansaMatrix”, “Groglass”, “CeramOptec”, “LightGuide International”, “RD Alfa Microelectronics” un “Eventech”, bet kopumā ekosistēma aptver vairākus desmitus uzņēmumu. ANO tautsaimniecības attīstības pārskatā fotonika norādīta kā viena no prioritārajām nozarēm, kurai ir augsts attīstības potenciāls. Fotonikas un viedo materiālu ekosistēmas uzņēmumi jau šobrīd piesaista ES pētniecības un inovāciju atbalsta programmas “Apvārsnis 2020” līdzekļus savu produktu attīstībai. Nākotnē, palielinot kapacitāti, ekosistēmas uzņēmumi varētu veidot arī vienotus industriālos parkus, kuros ražošanu apvienotu ar zinātnisko izpēti.

“Meitas uzņēmuma dibināšana Latvijā ir nākamais posms mūsu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanā. Termovizuālo ierīču pasaules tirgus strauji aug jau vairākus gadus, tādēļ pieņēmām lēmumu par ražošanas jaudas palielināšanu. Tas, ka izvēlējāmies Latviju, bija optimāls risinājums, jo te ir pieejami nepieciešamie speciālisti un ir labvēlīgs investīciju klimats ar labu biznesa potenciālu, kurš atbilst mūsu uzņēmumu grupas attīstības plāniem,” saka “Yukon Advanced Optics Worldwide” izpilddirektors Aleksandrs Olševskis.

Profesionāļu un amatieru iecienīto zīmolu “Pulsar” un “Yukon Advanced Optics” ierīču ražošanā tiek izmantotas vismodernākās tehnoloģijas un inženiertehniskie risinājumi. Uzņēmums aktīvi investē un izstrādā programmatūru attēlu apstrādei un mākslīgajam intelektam. Pagājušajā gadā uzņēmuma produkcija tika eksportēta uz vairāk nekā 70 pasaules valstīm. Lielākie eksporta tirgi ir ASV un Eiropa, kur tiek pārdots 80% no kopējā eksporta apjoma.

Līdz ar uzņēmuma atvēršanu Daugavpilī Latvija kļūs par septīto valsti, kurā būs pārstāvēts “Yukon Advanced Optics Worldwide”. Uzņēmums savas ražotnes izvietojis arī Baltkrievijā, Lielbritānijā, Ķīnā, Lietuvā, Krievijā un Ukrainā.

Latvijā dibinātā grupas meitas uzņēmuma SIA “Pulsar Optics” direktors Viktors Smirnovs norāda, ka plānotās investīcijas uzņēmuma attīstībā būs 5 miljoni eiro un 2021. gadā uzņēmumam ir vairāki uzdevumi: “Jāaprīko ražošanas telpas, jānodrošina nepieciešamais aprīkojums, jāveic darbinieku atlase un apmācība, kā arī jāuzsāk produkcijas ražošana”.

“Latvija mums ir ļoti tuva valsts ne tikai ģeogrāfiski, bet arī kultūrvēsturiski. Izstrādājot investīciju ieguldījumu plānu, mums lielu atbalstu sniedza LIAA un Ārlietu ministrijas eksperti, kas būtiski atviegloja lēmumu pieņemšanu. Sava loma bija kvalitatīvi sagatavotajam piedāvājumam par Brīvo ekonomisko zonu Latgales reģionā un Latvijas valsts piedāvātajiem atbalsta instrumentiem ārvalstu investoriem.  Mēs esam apmierināti ar to, ka izvēlējāmies Daugavpili, un ļoti ceram, ka jau drīzumā mums izdosies piesaistīt nepieciešamo darbinieku skaitu,” tā V. Smirnovs. “Pulsar Optics” direktors akcentē, ka uzņēmumam Latvijā ir ilgtermiņa plāni, un šobrīd aktīvi tiek meklēti jauni darbinieki gan vadības, gan ražošanas speciālistu līmenī. Uzņēmums sadarbojas ar personāla atlases uzņēmumu “CVO Recruitment” un aicina sekot līdz izsludinātajām vakancēm.

“Yukon Advanced Optics Worldwide” izstrādātie termovizori un digitālā nakts un dienas optika tiek izmantota medību, jūras un drošības industrijā. Uzņēmums ir celmlauzis civilo termovizoru ražošanā, un tā produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 70 valstīm visā pasaulē. Uzņēmums ir viens no nedaudziem ražotājiem, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu, un pašlaik tā piedāvājumā ir vairāk nekā 200 izstrādājumu. Uzņēmumu grupu veido 9 uzņēmumi, kuru galvenā mītne atrodas Lietuvā, bet ražošana tiek nodrošināta septiņās pasaules valstīs. Uzņēmumu grupā kopumā strādā vairāk nekā 1100 darbinieku.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri