Pārlekt uz galveno saturu

Vitenbergs ASV uzsver Latvijas enerģētiskās neatkarības nepieciešamību un apliecina Latvijas vēlmi atteikties no Krievijas gāzes importa

Transatlantiskās enerģētiskās drošības forumā, kas š.g. 5. aprīlī notika Vašingtonā (ASV), uzrunājot sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) nozares pārstāvošos uzņēmējus, kongresmeņus un ASV administrācijas pārstāvjus, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs uzsvēra Latvijas enerģētiskās drošības un neatkarības nepieciešamību, kā arī apliecināja Latvijas vēlmi pēc iespējas ātrāk atteikties no Krievijas gāzes importa.

"Latvija  ir pieņēmusi skaidru lēmumu atteikties no Krievijas gāzes importa. Tāpēc saredzam LNG piegādes no ASV kā ļoti perspektīvu alternatīvu Krievijas gāzei.  Ar savu komandu šobrīd esmu šeit, lai personīgi uzrunātu LNG kompānijas un infrastruktūras attīstītājus sadarboties ar Latviju, gan vienojoties par ilgtermiņa sašķidrinātās gāzes piegādēm, gan sadarbojoties LNG termināļa būvniecībā Latvijā, stiprinot Latvijas enerģētisko drošību un neatkarību," forumā uzvēra ekonomikas ministrs.

Kā zināms, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs laikā no š.g. 31. marta līdz 6. aprīlim atrodas darba vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Vizītes mērķis ir tikšanās ar vairākām ASV amatpersonām un uzņēmējiem, lai pārrunātu ilgtermiņa sadarbību enerģētikas jomā, tai skaitā par inovatīviem atjaunojamo energoresursu (AER) tehnoloģiju jautājumiem, energoefektivitātes risinājumiem, Mazo modulāro reaktoru (SMR) tehnoloģijas iespējamo ieviešanu Latvijā un sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) piegāžu jautājumiem, stiprinātu sadarbību Trīs Jūru iniciatīvas ietvaros, kā arī runātu par  investīciju piesaisti Latvijai.

Informāciju sagatavoja Vineta Vilistere – Lāce, Ekonomikas ministra padomniece Sabiedrisko attiecību jautājumos. Kontakti: 26399995, Vineta.Vilistere-Lace@em.gov.lv. Publicitātes foto. 

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri