Pārlekt uz galveno saturu

Vebināra "Veiksmīgu eksporta darījumu juridiskie aspekti: teorija un prakse" video ieraksts

Pretēji sabiedrībā pastāvošajam uzskatam, līgumam nav jābūt garam vai sarežģītā valodā uzrakstītam, lai tas samazinātu riskus, kas var rasties līdzēju starpā. Korekti sagatavots rakstveida līgums ir noderīgs instruments eksportētājam vairāku iemeslu dēļ. Tas ne tikai ļauj jau savlaicīgi identificēt iespējamos sadarbības problēmjautājumus, bet arī liek līdzējiem darījumu uztvert nopietnāk un rūpīgi pārdomāt, vai līgumā paredzētās saistības ir tiešām izpildāmas. Tāpat rakstveida līgums sniedz iespēju vieglāk aizsargāt savas intereses pārrunās ar partneri vai tiesā, ja nolīgtās saistības tomēr netiek pildītas.

Šajā vebinārā dzirdēsi gan par līgumu pamatnoteikumiem un līdzēju atbildību līguma neizpildes gadījumā, gan arī gūsi praktiskus ieteikumus veiksmīgas sadarbības īstenošanai, slēdzot darījumus ar Vācijas un Nīderlandes partneriem.

Vebinārā apskatītās tēmas:

  • Līgumu noslēgšanas pamatprincipi un ieteikumi to saturam;
  • Riski sadarbībā ar ārvalsts partneri un to mazināšana;
  • Galvenie praktiskie aspekti, slēdzot darījumus ar partneriem Nīderlandē; būtiskākās atšķirības sadarbībā ar izplatītāju un aģentu;
  • Līgumi ar tirdzniecības aģentiem Vācijā un nerakstītie likumi komunikācijā ar vācu uzņēmējiem.

Vebināra lektori:

Elīna Muciņa, Eversheds Sutherland Bitāns partnere un zvērināta advokāte, biroja Darba tiesību prakses grupas vadītāja ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi juridiskajā darbā.

Elīnai ir plaša pieredze dažādu līgumu izstrādē un izvērtēšanā, tostarp gadījumos, kad līdzēji pārstāv dažādas valstis. Eversheds Sutherland Bitāns ir vienīgais globālais advokātu birojs Latvijā, kas piedāvā saviem klientiem unikālu vairāk nekā 20 gadu vietējo pieredzi apvienojumā ar 68 biroju tīklu 32 pasaules valstīs.

Egita Aizsilniece-Ibema, Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Nīderlandē vadītāja.

Helmuts Salnājs, Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Vācijā vadītājs.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri