VARAM nākamo gadu budžeta prioritāšu vidū ir arī IKT risinājumu attīstība
VARAM nākamo gadu budžeta prioritāšu vidū ir arī IKT risinājumu attīstība
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir iesniegusi Finanšu ministrijā pieteikumu nepieciešamajiem valsts budžeta līdzekļiem prioritārajiem pasākumiem 2022.–2024. gadam. Līdzās citām prioritātēm, papildu finansējumu ministrija ir paredzējusi ieguldīt arī sabiedrībai svarīgos informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumos.
VARAM prioritārajiem pasākumiem kopā 2022. gadam ir pieprasījusi 213 miljonus eiro, 2023. gadam gandrīz 211 miljonus eiro, bet 2024. gadam – 276,2 miljonus eiro.
Lai stiprinātu plānošanas reģionu kapacitāti, sekmējot efektīvāku Eiropas Savienības fondu piesaisti un citu atbalsta pasākumu ieviešanu uzņēmējdarbības attīstībai, pakalpojumu efektivitātei un mobilitātes uzlabošanai reģionos, un ilgtspējīgu to ekonomisko attīstību, būtiski ir nodrošināt pilnvērtīgu plānošanas reģionu uzņēmējdarbības centru darbību, izveidojot un attīstot zināšanu un tehnoloģiju pārneses platformu. Tai katru gadu nepieciešams papildu finansējums 624 tūkstošu eiro apmērā.
Digitālajā jomā ministrija papildu finansējumu paredzējusi, lai nodrošinātu sabiedrībai pastāvīgu diennakts pieejamību tai svarīgiem IKT risinājumiem un pakalpojumiem latvija.lv, www.eis.gov.lv, Tīmekļu vienotajai platformai, Atvieglojumu vienotajai informācijas sistēmai, Starpiestāžu datu apmaiņai, Vienotās pieteikšanās modulim, Maksājumu modulim, Oficiālajai elektroniskajai adresei. Tāpat Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalsts ir būtisks Valsts ieņēmumu dienesta muitošanas procesa nodrošināšanai diennakts režīmā, portālam manavakcina.lv, e-veselības informācijas sistēmai un citiem IKT risinājumiem. 2022. gadā tiem būs nepieciešami aptuveni 181 tūkstoši eiro, savukārt turpmākajos gados – 178 tūkstoši eiro.
Ir paredzēts centralizēti nodrošināt iespēju iedzīvotājiem saņemt atbalstu neklātienes komunikācijas kanālos – zvans, īsziņa, e-pasts, sociālie tīkli, tērzēšana, informācijas ievades formas – ar vienota valsts pārvaldes pakalpojumu palīdzības dienesta (VPPPD) starpniecību. Būtiskākais ieguvums no VPPPD izveides būtu centralizēta dažādu ienākošo kontaktu ziņojumu vai problēmu signālu apstrāde vienuviet. Šim pasākumam 2022. gadā nepieciešamais finansējums ir aptuveni 297 tūkstošu eiro apmērā, savukārt turpmāk katru gadu – aptuveni 265 tūkstoši eiro.