Pārlekt uz galveno saturu

VARAM: investīciju projektu sestajā kārtā pašvaldībām tiks piešķirti aizdevumi 51 projekta realizēšanai

VARAM: investīciju projektu sestajā kārtā pašvaldībām tiks piešķirti aizdevumi 51 projekta realizēšanai.

Rīga, 2021. gada 30. augustā. Rīt Ministru kabinetā (MK) skatīs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto MK rīkojuma projektu “Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai”, piešķirot valsts aizdevumu tiem pašvaldību investīciju projektiem, kas izvērtēti projektu pieteikumu sestajā kārtā.

Kopumā atbalstīts ir 51 investīciju projekts, kopējais finansējums 14 978 189,45 Eiro, aizņēmuma apmērs – 12 443 481,16 Eiro. Projekti tiks īstenoti Tukuma, Saldus, Kuldīgas Talsu, Dienvidkurzemes, Jelgavas, Bauskas, Dobeles, Valmieras, Aizkraukles, Gulbenes, Madonas, Rēzeknes, Augšdaugavas, Ādažu un Ķekavas novados, kā arī valstspilsētās - Rīgā, Jūrmalā, Rēzeknē un Daugavpilī.

 • Arī sestajā kārtā populārākais aizdevuma mērķis ir pašvaldības transporta infrastruktūras attīstība –  atbalstīti 27 projekti no 16 pašvaldībām (aizdevums 6 882 411,86 Eiro). Vairākas pašvaldības gatavojas uzlabot pārvietošanās iespējas gājējiem un velosipēdistiem – piemēroti celiņi tiks izbūvēti Saldū, Brocēnos un Ozolniekos, bet finansiāli apjomīgākais projekts šajā mērķī - gājēju ceļa un veloceliņa izbūve gar autoceļu A7 Ķekavas novadā.
 • Ar mērķi tiltu, pārvadu un estakāžu būvniecībai vai pārbūvei – atbalstīts 1 projekts Jelgavas novada pašvaldībā, kur ar 529 254,00 Eiro aizdevumu tiks izbūvēts tilts pār Vircavas upi.
 • Pašvaldības ēku energoefektivitātes pasākumu mērķī atbalstīti 2 projekti no 2 pašvaldībām (aizdevums 760 533,13 Eiro) - Auces vidusskolas ēkas fasādes siltināšana un pašvaldības ēkas atjaunošana Ogrē.
 • Attālināto un bezkontakta pakalpojumu attīstībai atbalstīts 1 projekts Aizkraukles novadā  (aizdevums  170 000,00 Eiro).
 • Īpaši daudzi projekti aizdevumu sestajā kārtā, salīdzinot ar iepriekšējām aizdevumu kārtām, atbalstīti higiēnas prasību nodrošināšanai sociālās aprūpes centros un pirmsskolas izglītības iestādēs - 16 projekti no 4 pašvaldībām (aizdevums  2 141 994,95 Eiro). No tiem 13 – Rīgas pilsētā.
 • Ēku vai tās daļu pielāgošana pašvaldības pakalpojumu sniegšanai – atbalstīti 3 projekti no 3 pašvaldībām  (aizdevums 2 255 101,85 Eiro). Sabilē pašvaldības ēka tiks pielāgota kultūras pakalpojumu sniegšanai, bet Kalnciemā telpas tiks pielāgotas sporta centra vajadzībām.
 • Īres dzīvokļu izveidošanai tiks sakārtoti pašvaldības īpašumi Talsu novadā (aizdevums 79 099,00 Eiro).  
 • Bet būvprojektu izstrāde projektiem, kuru īstenošana plānota no Eiropas Savienības fondu vai citiem finanšu līdzekļiem – atbalstīti 2 projekti no 2 pašvaldībām (aizdevums 385 619,50 Eiro) Daugavpilī un Jelgavas novadā.

Kā ziņots iepriekš, lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, VARAM šogad paplašināja pašvaldību iespējas aizņemties, papildinot aizdevumu programmu ar iespēju projektus pieteikt arī: pašvaldības ēku pielāgošanai pašvaldības pakalpojumu sniegšanai; īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona; pašvaldības meliorācijas sistēmas infrastruktūrai; būvprojektu izstrādei nozīmīgiem un lieliem investīciju projektiem, kā arī pašvaldību uzsākto investīciju projektu pabeigšanai. Tāpat, lai mazinātu Covid-19 izplatību, programmā iekļauts VARAM ierosinājums pašvaldībām saņemt valsts aizdevumu sociālo aprūpes centru pārbūvei vai pielāgošanai atbilstoši higiēnas prasībām.

Arī sestajā kārtā svarīgs kritērijs aizdevuma saņemšanai ir projekta augsta gatavība – projekti būs jāpabeidz līdz 2022. gada beigām. Investīciju projektu pieteikumu iesniegšana paredzēta līdz katra mēneša pirmajam datumam, bet ne vēlāk kā līdz šī gada 1. novembrim. Valsts aizdevuma saņemšanai piesakoties, pašvaldībām jāņem vērā, ka investīciju projekta aizdevuma apmērs nevar būt lielāks par 85% no kopējām izmaksām, un pašvaldībām jānodrošina līdzfinansējums, kas nav mazāks par 15%.

Ar atbalstīto projektu sarakstu var iepazīties šeit.

Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa. Publicitātes foto. 

Avots
VARAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
 1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
 2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
 3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri