Pārlekt uz galveno saturu

VARAM: investīciju projektu astotajā kārtā pašvaldībām tiks piešķirti aizdevumi 16 projektu realizēšanai

Šodien Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais MK rīkojuma projekts “Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai”, piešķirot valsts aizdevumu tiem pašvaldību investīciju projektiem, kas izvērtēti projektu pieteikumu astotajā kārtā. 

Kopumā atbalstīti ir 16 investīciju projekti 8 pašvaldībās, kopējais finansējums 5 678 105,59  eiro, aizņēmuma apmērs – 4 612 052,26 eiro. Projekti tiks īstenoti Ventspils, Valkas, Ogres, Balvu un Cēsu novados, kā arī valstspilsētās – Rīgā, Jelgavā un Rēzeknē.

  • Atbalstīti 6  projekti Rīgā ar mērķi nodrošināt higiēnas prasības pirmsskolas izglītības iestādēs un sociālās aprūpes centros (aizdevums 1 020 247,50 eiro).
  • Transporta infrastruktūras attīstībai apstiprināti 6 projekti no 5 pašvaldībām, kurās tiks veikta ceļu segumu atjaunošana un gājēju ietvju izbūve Ventspils, Ogres, Valkas, Balvu novados un Rēzeknē (aizdevums 1 753 586,67 eiro).
  • Ar mērķi ēku vai tās daļu pielāgošana pašvaldības pakalpojumu sniegšanai – atbalstīta Piebalgas pamatskolas pārbūve par sociālās aprūpes centru Cēsu novadā un publiskās bibliotēkas izbūve Torņkalnā, Rīgā (aizdevums 1 425 000,00 eiro).
  • Jaunu pašvaldības pakalpojumu sniegšanas veidu attīstībai atbalstīts projekts vidusskolēnu attālinātā mācību procesa uzlabošanai Ogres novadā (aizdevums 230 831,10 eiro)
  • Bet būvprojektu izstrāde projektiem, kuru īstenošana plānota no Eiropas Savienības fondu vai citiem finanšu līdzekļiem atbalstīta viena būvprojekta izstrāde industriālā parka infrastruktūrai Jelgavā (aizdevums 182 386,99 eiro).

2021. gadā, ar mērķi mazināt un novērst Covid-19 izraisītās krīzes sekas, valsts aizdevums piešķirts 295 pašvaldību investīciju projektiem visā Latvijā. Atbalstīti projekti pakalpojumu pieejamības uzlabošanai reģionos, jaunu īres dzīvokļu izveidošanai, renovācijām bērnu dārzos un sociālās aprūpes centros, kā arī ceļu infrastruktūras sakārtošanai un citiem mērķiem ar kopējo finansējumu 133 849 977,02 eiro, aizņēmuma apmēru – 111 829 362,36 eiro. 

Kā ziņots iepriekš, lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, VARAM šogad paplašināja pašvaldību iespējas aizņemties, papildinot aizdevumu programmu ar iespēju projektus pieteikt arī: pašvaldības ēku pielāgošanai pašvaldības pakalpojumu sniegšanai; īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona; pašvaldības meliorācijas sistēmas infrastruktūrai; būvprojektu izstrādei nozīmīgiem un lieliem investīciju projektiem, kā arī pašvaldību uzsākto investīciju projektu pabeigšanai. Tāpat, lai mazinātu Covid-19 izplatību, programmā iekļauts VARAM ierosinājums pašvaldībām saņemt valsts aizdevumu sociālo aprūpes centru pārbūvei vai pielāgošanai atbilstoši higiēnas prasībām. 

Arī astotajā kārtā svarīgs kritērijs aizdevuma saņemšanai ir projekta augsta gatavība – projekti būs jāpabeidz līdz 2022. gada beigām. Investīciju projektu pieteikumu iesniegšana paredzēta līdz katra mēneša pirmajam datumam, šogad pašvaldības investīciju projektu pieteikumus var iesniegt  ne vēlāk kā līdz šī gada 1. novembrim, kas būs 2021. gada pēdējā investīciju projektu iesniegšanas kārta. Piesakoties valsts aizdevuma saņemšanai, pašvaldībām jāņem vērā, ka investīciju projekta aizdevuma apmērs nevar būt lielāks par 85% no kopējām izmaksām, un pašvaldībām jānodrošina līdzfinansējums, kas nav mazāks par 15%. 

Ar atbalstīto projektu sarakstu var iepazīties šeit

Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa. 

Avots
VARAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri