Pārlekt uz galveno saturu

Valsts sekretārs Japānas vēstniekam pateicas par ieguldījumu divpusējo attiecību pilnveidošanā

2021. gada 15. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs atvadu vizītē tikās ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Jasuhiro Kavaguči (Yasuhiro Kawaguchi).

Valsts sekretārs augstu novērtēja vēstnieka ieguldījumu divpusējo attiecību pilnveidošanā, kā arī pauda gandarījumu par Latvijas un Japānas ciešo sadarbību. 2021. gadā atzīmējam abu valstu draudzības simtgadi. A. Pelšs īpaši izcēla vēstnieka iesaisti Japānas tā laika ārlietu ministra Tošimicu Motegi (Toshimitsu Motegi) oficiālās vizītes sekmīgā iznākumā 2021. gada jūlijā. Tā bija pirmā šāda līmeņa vizīte Baltijas valstīs, kuras laikā tika pieņemts ārlietu ministru Kopīgais paziņojums. Tajā tika akcentēts atbalsts kopīgām vērtībām un principiem, tostarp demokrātijai, cilvēktiesībām un likuma varai, kā arī multilaterālismam un noteikumos balstītai starptautiskajai kārtībai. A. Pelšs uzsvēra Latvijas interesi sadarbībā ar Japānu kā līdzīgi domājošu partneri stratēģiski nozīmīgajā Indijas un Klusā okeāna reģionā.

Jasuhiro Kavaguči izteica gandarījumu par Latvijas un Japānas attiecību pozitīvo attīstību, ko raksturo augsta līmeņa vizīšu apmaiņa, regulāras politiskās konsultācijas un sekmīga sadarbība ekonomikas un kultūras jomā. Vēstnieks izteica cerību, ka Latvijas un Japānas attiecības turpinās attīstīties un kļūs vēl ciešākas.

Latvijas un Japānas divpusējās attiecībās pēdējo gadu laikā ir vērojama pozitīva attīstības dinamika. Vēstnieka kadences laikā bijusi aktīva starpparlamentārā sadarbība un attīstīta politiskā dialoga drošības dimensija, Japānas amatpersonām un akadēmiķiem piedaloties “Rīgas konferencē”. Aktīvs ekonomiskais dialogs veicinājis to, ka pēdējo gadu laikā Latviju apmeklējušas nozīmīgas Japānas uzņēmēju delegācijas un īpaša uzmanība veltīta investīciju piesaistei. Latvijai un Japānai ir potenciāls tālākiem sadarbības projektiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, transporta, loģistikas un atjaunojamās enerģijas jomā. Notiek aktīvu kultūras sakaru attīstīšana. Pēdējo gadu laikā Japānas vēstniecība Latvijā regulāri sadarbojusies ar Mākslas muzeju “Rīgas birža”, Maestro R. Paulam pasniegts Japānas imperatora apbalvojums, bet 2019. gadā atzīmēta gadadiena starp sadraudzības pilsētām Rīgu un Kobi.

Pateicībā par personīgo ieguldījumu divpusējo attiecību attīstībā, vēstnieks J. Kavaguči atvadu vizītes laikā pie Valsts prezidenta saņems Latvijas valsts apbalvojumu.

Jasuhiro Kavaguči ir bijis Japānas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā kopš 2018. gada janvāra.

Informāciju sagatavoja Ārlietu ministrijā. Publicitātes foto. 

Avots
ĀM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri