Pārlekt uz galveno saturu

Valsts prezidents: Trīs jūru iniciatīva ir ģeopolitiski un ekonomiski nozīmīgs instruments

8. jūlijā Valsts prezidents Egils Levits Sofijā tikās ar Bulgārijas Republikas prezidentu Rumenu Radevu. Bulgārija šogad rīko Trīs jūru iniciatīvas (TJI) samitu, un abi prezidenti pārrunāja pieaugošo TJI lomu reģionā un Eiropā.

Valsts prezidents pauda gandarījumu par abu valstu labajām divpusējām attiecībām, kā arī Eiropas Savienības (ES) un NATO ietvaros. Jāatzīmē, ka 2022. gadā apritēs simt gadu kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas starp abām valstīm.

Valsts prezidents pateicās Bulgārijai par ieguldīto darbu Trīs jūru iniciatīvas samita organizēšanā. “Trīs jūru iniciatīva ir ģeopolitiski un ekonomiski nozīmīgs instruments, kas uzlabos savienojumus starp 12 ES dalībvalstīm Baltijas, Adrijas un Melnās jūras reģionos. Būtisks ir TJI stratēģisko partneru – ASV, Eiropas Komisijas un Vācijas – atbalsts, lai sekmētu izvirzīto transporta, digitalizācijas un enerģētikas infrastruktūras projektu īstenošanu,” uzsvēra E. Levits.

R. Radevs piekrita Valsts prezidentam un atzina, ka, domājot ilgtermiņā, TJI reizē ar infrastruktūras projektu īstenošanu jāstiprina iniciatīvas dalībvalstu sadarbība zinātnē un izglītībā. Abi prezidenti bija vienisprātis, ka jāturpina piesaistīt TJI Investīciju fondam ne vien dalībvalstu, bet arī starptautisku finanšu institūciju un privātais kapitāls.

Tāpat tika pārrunāta situācija Ukrainā un Baltkrievijā, kā arī Bulgārijas pozīcija jautājumā par Eiropas Savienības turpmāko paplašināšanos.

Informāciju sagatavoja Valsts prezidenta kanceleja. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja. 

Avots
Valsts prezidenta kanceleja

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri