Pārlekt uz galveno saturu

Valsts prezidents: labāka pārnozaru pārvaldība ir svarīga Latvijas stiprināšanai

24. novembrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Ārvalstu investoru padomes (FICIL) valdes locekļiem, lai apmainītos viedokļiem, kā mazināt publiskā sektora sadrumstalotību un veidot efektīvāku valsts pārvaldi.

Valsts prezidents sarunā izklāstīja savu redzējumu par valsts pārvaldes modernizēšanu, kas ir viena no Valsts prezidenta prioritātēm. E. Levits uzsvēra, ka “viena no problēmām, kas steidzami jārisina, ir valsts hroniskā mazspēja efektīvi un jēdzīgi pārvaldīt jomas, kur nepieciešama vairāku nozaru sadarbība”. Valsts prezidents informēja, ka š. g. 24. novembrī Saeimā iesniegs likumdošanas iniciatīvu, “lai likumā noteiktu, ka Ministru kabinets pēc Ministru prezidenta priekšlikuma uz Ministru kabineta pilnvaru laiku vai noteiktu termiņu var iecelt vienu vai vairākus valsts ministrus ar konkrētu uzdevumu – nodrošināt efektīvu Ministru kabineta prioritāšu īstenošanu kādā no pārnozaru jomām”.

FICIL valdes pārstāvji atbalstīja Valsts prezidenta iniciatīvu par valsts ministru izveidošanu, atzīmējot, ka jau šobrīd ir skaidri redzams, ka šāds valsts ministrs būtu nepieciešams digitalizācijas politikā un Zaļā kursa ieviešanā, kur pastāv vienotas politikas un labas pārvaldības trūkums. FICIL skatījumā ir nepieciešama vienota politikas veidošana šajās jomās, darbība un mērķu saskaņošana, efektīva līdzekļu izmantošana, stingra atbildības noteikšana.

Runājot par izglītības situāciju Latvijā, FICIL pārstāvji uzsvēra nepieciešamību veikt reformas vispārējā un augstākajā izglītībā, stiprināt mūžizglītību un pārkvalifikāciju, īpašu akcentu liekot uz kompetences paaugstināšanu valsts sektorā.

Apspriežoties par tiesiskuma tematiku, FICIL pārstāvji atzinīgi novērtēja Ekonomisko lietu tiesas darbību un ātro lietu izskatīšanu.

Summējot FICIL redzējumu par valsts sektora darbību, īpaši tika uzsvērta nepieciešamība pēc centralizētas pārnozaru politiku īstenošanas, kā arī ilgtermiņa plānošanas un datos balstītas lēmumu pieņemšanas.

Valsts prezidents pateicās Ārvalstu investoru padomei par aktīvo iesaisti būtiskos valsts attīstības jautājumos, gan analizējot problēmas, gan sniedzot rekomendācijas valsts attīstībai.

E. Levits regulāri uztur dialogu ar FICIL, iepriekšējās sarunu reizēs pārrunājot pandēmijas ietekmi uz ekonomiku, tiesiskuma jautājumus, Eiropas Savienības Atveseļošanās un noturības mehānisma plāna prioritātes, t. sk. digitalizāciju un Zaļo kursu, kā arī nepieciešamību investēt izglītībā un zinātnē.

Sarunā piedalījās Zlata Elksniņa-Zaščirinska, Ints Krasts, Evija Šturca, Alvis Ērglis, Valts Kārkliņš, Arnis Sauka, Linda Helmane, Mārcis Reveliņš.

Informācija sagatavota Valsts prezidenta kancelejā. Foto: Ilmārs Znotiņš, VPK. 

Avots
Valsts prezidenta kanceleja

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri