Pārlekt uz galveno saturu

Ukrainas kravas auto un autobusiem iespēja atgriezties mājās – bez papildu formalitātēm

Jau kopš piektdienas, 2022. gada 25. februāra, Ukrainā un Moldovā reģistrētajiem transportlīdzekļiem  un vadītājiem nav nepieciešams noformēt starptautisko autopārvadājumu atļaujas, lai šķērsotu Latviju.

Satiksmes ministrija ir nosūtījusi Ārlietu ministrijai, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldei, Valsts policijai un Valsts robežsardzei vēstuli ar lūgumu ļaut Ukrainā un Moldovā reģistrētiem kravas automobiļiem un autobusiem šķērsot Latviju bez papildu formalitātēm.

Šis solis ļaus Ukrainas un Moldovas transportlīdzekļiem, kas atradās Krievijā un Baltkrievijā, ātrāk un bez liekām formalitātēm atgriezties savās mītnes zemēs. Informācija par atviegloto kārtību jau publicēta Ukrainas Infrastruktūras ministrijas vietnē, lai pārvadātāji zinātu, kā rīkoties.

Gan Ukrainas, gan Moldovas autopārvadātājiem saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā un karaspēka virzību ir grūtības atgriezties pa ierastajiem maršrutiem, tādēļ tiek meklēti citi varianti un viens no tiem ir transporta koridors caur Latviju un tālāk Lietuvu.

Informāciju sagatavoja Maija Rēna, Ministra padomniece komunikācijas jautājumos. Kontakti: +371 29272365, maija.rena@sam.gov.lv. 

  Avots
  SAM

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri