Pārlekt uz galveno saturu

Trīs Riga TechGirls hakatona idejas kā tehnoloģijas var palīdzēt veicināt mieru un drošību

Nevalstiskās organizācijas Riga TechGirls organizētajā hakatonā “Sievietes. Miers. Drošība.” izstrādātas vairākas idejas kā tehnoloģijas var palīdzēt uzturēt un veicināt mieru un drošību pasaulē, tai skaitā arī Ukrainā. Vairāku komandu konkurencē tika izvērtētas 3 labākās idejas, kas izmanto lietotņu un virtuālās realitātes tehnoloģiju iespējas.

Galveno Riga TechGirls hakatona balvu saņēma komanda “Women on Duty”, kas strādāja pie lietotnes “One circle” izveides. Tās mērķis ir ir nodrošināt pieeju uzticamam personu lokam, kas var palīdzēt krīzes situācijās. Otro vietu ieguva komanda “EmoLingua”, kas izstrādāja starpplatformu pakalpojumu ukraiņu bēgļu bērniem, lai jaunajā mītnes zemē – Latvijā – apgūtu emocijas un attīstītu valodu prasmes. Trešo vietu ieguva komanda “DangerZone”, kas strādāja pie tīmekļa lietotnes, kas ar papildināto realitāti, palīdzētu atklāt bīstamas vietas ainavā un ļaut cilvēkiem labāk navigēt bīstamās zonās.

Hakatonu “Sievietes. Miers. Drošība.”, kas norisinājās no 2022. gada 25. līdz 27. martam, organizēja Riga TechGirls un atbalstīja Rīgas dome, Accenture, Printify, TechHub Riga un Tjūringa koledža. Hakatons pulcēja 9 komandas un 27 mentori palīdzēja komandām attīstīt idejas 48h laikā. Tā mērķis bija mudināt dalībnieces izmēģināt spēkus ar tehnoloģijām saistītu projektu veidošanā un vadīšanā. Hakatonā tika aicinātas piedalīties dažādu nozaru profesionāles, kā arī tehnoloģiju ekspertes un iesācējas, kas hakatonā vēl nekad nav piedalījušās.

Labākās idejas autores saņēma 1200 eiro balvu, otrā labākā ideja saņēma 750 eiro, trešā labākā ideja - 500 eiro no Riga TechGirls. Īpašā balva - vietu “Wise Guys” jaunuzņēmumu bezkapitāla tiešsaistes Pre-akseleratora programmā saņēma “Women On Duty”, “EmoLingua”, “UniSER”. 2 stipendijas Datu analīzes kursam saņēma “Kopienas Skapis”. Biļetes uz Riga Comm un balvas no Riga TechGirls saņēma “DangerZone”, “Kopienas Skapis”, “Stay Safe” un “Doc Free”. Biļetes uz TechChill saņēma “WomenUp!” un “HelpUA”.

3 labākās Riga TechGirls “Sievietes. Miers. Drošība” hakatona idejas:

1. “Women on Duty” (video: https://youtu.be/SqVJdU_1PFc)

Komanda centās risināt ļoti specifisku problēmu - daudzām sievietēm globālo krīžu vai kara laikā ir jāturpina pildīt dienesta pienākumi un viņas nevar atstāt savu valsti, tāpēc viņām ir nepieciešams spēcīgs atbalsts un kāds kurš varētu parūpēties par viņu mīļajiem. Komanda izveidoja lietotni “One circle”, kas palīdz izveidot ne tikai savu uzticamo personu loku, kas varētu palīdzēt, bet arī lūgt visām kopienām steidzamu palīdzību. Hakatona laikā komanda izstrādāja produkta nosaukumu,

vizuālo identitāti/logotipu, maketu un prototipu un apstiprināja to vairāku interviju laikā.

2. “EmoLingua” (video: https://youtu.be/UTnZk01tN-s)

Komandas mērķis bija izstrādāt starpplatformu pakalpojumu ukraiņu bēgļu bērniem, kurā viņi kopā ar vienaudžiem savā jaunajā mītnes zemē Latvijā var apgūt emocijas un pilnveidot valodu prasmes. Hakatona laikā komanda uzbūvēja papīra un dizaina prototipus savai aplikācijai un veica testus ar 2 bērniem 5 un 8 gadus veciem un diviem ukraiņu psihoterapeitiem. Papildus tam viņi veica arī aptauju, lai noskaidrotu biežākās bērnu intereses un vaļaspriekus vecumā no 4-10 gadiem, kā arī vecāku un bērnu gaidas par iespējām, kurām šai lietotnei vajadzētu būt.

3. “DangerZone” (video: https://youtu.be/FKTqC9Y5MQM )

Komanda centās atrisināt ļoti specifisku problēmu - navigācija potenciāli bīstamā un nezināmā reljefā var būt ārkārtīgi sarežģīta stresa situācijās, piemēram, tagad daudzās Ukrainas pilsētās evakuācijas laikā. Risinājums ietvēra paplašinātās realitātes tehnoloģijas, kas ļautu bīstamās zonas redzēt apkārtnē, skenējot laukumu ar telefona kameru. Apkārtējās ainavās peldošie marķieri ļoti skaidri iezīmētu virzienu un attālumu līdz bīstamajām zonām, ļaujot cilvēkiem tos apzināties, pirms tie nonāk pārāk tuvu. Apgabalus/objektus, piemēram, mīnu laukus, bombardēšanas zonas, militāras koncentrācijas, iznīcinātus tiltus, evakuācijas punktus utt., varētu padarīt redzamus civiliedzīvotājiem, lai labāk atvieglotu navigāciju uz drošām zonām caur potenciāli naidīgu vidi. Varētu piemērot arī risinājumus, lai atvieglotu palīdzības pasākumus pēc zemestrīcēm, plūdiem, meža ugunsgrēkiem un citām dabas vai cilvēka izraisītām katastrofām.

Lai veiksmīgi virzītos uz drošām zonām, cilvēkiem ir svarīgi apzināties briesmas un apzināties to atrašanās vietu savā apkārtnē. Kartes (piemēram, WAZE lietotne) šajā ziņā palīdz, taču krīzes situācijā var būt grūti uztveramas cilvēkiem, kuri nav pieraduši ar tām strādāt ikdienā.

Riga TechGirls ir pirmā organizācija Latvijā, kas palīdz meitenēm un sievietēm apgūt datorprogrammēšanas pamatus un attīstīt digitālās pratības prasmes, kas tiek novērtētas informācijas laikmetā. Uzziniet vairāk vietnē http://rigatechgirls.com/

Informāciju sagatavoja Līna Marta Sarma. Kontakti: lina.sarma@rigatechgirls.com, t. 26115374. 

Avots
Riga TechGirls

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri