Pārlekt uz galveno saturu

Teters apvieno spēkus ar Lightspace un uzsāk atbalsta kampaņu Ukrainai augsto tehnoloģiju jomā

• Ukrainas bruņotie spēki saņems 50 vienības augsto tehnoloģiju attalināti vadāmas ieroču sistēmas 3 miljonu eiro vērtībā

• Iekārta, ko sauc par Attālinātas vadības ieroču platformu (RWS), sastāv no stacionāra vai arī pārvietojama statīva, fiksēta piestiprināta torņa ar diviem precīzas piedziņas motoriem, ieroču stiprinājuma punktiem un mērķēšanas moduļa

• Iekārtas bruņojuma iespējas ietver vienu vieglu ložmetēju uz atsitiena slāpēšanas sistēmas (piemēram, MG-3, PKT, M240) un līdz divām nevadāmām vai pašvadāmām RPG palaišanas ierīcēm (piemēram, Panzerfaust, RPG-26, AT4).

• Iekārtu ir izstrādājis sertificēts militārais piegādātājs SIA Teters, un to atbalsta papildinātās realitātes tehnoloģija no SIA Lightspace Technologies — tehnoloģiju jaunuzņēmuma, kas strādā pie papildinātās realitātes briļļu izstrādes.

RĪGA, Latvija (2022. gada 25. martā) — Latvijas sertificēts militāro ieroču un aprīkojuma piegādātājs Teters un papildinātās realitātes tehnoloģiju uzņēmums Lightspace uzsāk ziedojumu kampaņu, lai finansētu RWS sistēmu (attalināti vadāmu aizsardzības ieroču sistēmu), kura tiek vadīta ar papildinātās realitātes briļļu palīdzību, ar  piegādi Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Abi Latvijas uzņēmumi sadarbojas, lai Ukrainai nodrošinātu 50 vienību piegādi vairāk nekā 3 miljonu eiro vērtībā.

Šī ir atbilde uz Ukrainas armijas aicinājumiem atbalstīt tās teritoriālo aizsardzību, tostarp augsto tehnoloģiju un paplašinātās realitātes ieročus. Šī atbalsta ietvaros, Teters piegādās Ukrainas armijai tālvadības ieroču stacijas aizsardzības, aizkavēšanas, slēpņu un bezpilota platformu operācijām. Iekārta ar nosaukumu Attālinātas vadības ieroču platforma (RWS) ir aizsardzību stiprinoša, un samazina upuru risku. Lightspace tika izvēlēts kā tā tehnoloģiju partneris, lai nodrošinātu ieroča papildinatās realitātes iespējas.

RWS sistēma ar papaildinātās realitātes funkciju sastāv no stacionāra vai arī pārvietojama statīva, fiksēta piestiprināta torņa ar diviem precīzas piedziņas motoriem, ieroču stiprinājuma punktiem un mērķēšanas moduļa. To kontrolē attālināti ar vadības moduļa palīdzību, kas sastāv no sakaru vienības ar rezerves vadības ierīcēm, papildinātās realitātes brillēm un vadības kursorsviras. Saziņa starp RWS sistēmu un vadības moduli tiek nodrošināta ar optiskās šķiedras vada starpniecību, kas ir drošs un grūti atklājams saziņas kanāls. Analogā video izmantošana nodrošina minimālu un nepamanāmu aizturi, kas ir reāllaika pielietojuma atslēga.

"Mūsu izstrādātā attālinātā ieroču sistēma, iekļaujot papildinātās realitātes funkciju, kalpos kā advancēta aizsardzības iekārta, ļaujot Ukrainas spēkiem darboties ar lielāku jaudu, samazinot risku, jo uguns pielietošanas punkts ir nošķirts no militārā personāla faktiskās atrašanās vietas. RWS nodrošina virkni progresīvu taktiku, kas jau sevi ir pierādījušas šajā jomā. AR briļļu izmantošana ir jaunums, kas vēl vairāk samazinās šī tālvadības ieroča ierobežojumus, ņemot vērā tā izmantošanu ļoti dinamiskos scenārijos,” sacīja Teters CTO Andrejs Andrejevs.

"Esam pagodināti piegādāt mūsu papildinātās realitātes brilles Ukrainas bruņotajiem spēkiem aizstāvot savu valsti. Papildinātās realitātes brilles nodrošinās augstas izšķirtspējas 3D datu vizualizāciju ar zem milimetra precizitāti, nodrošinās acu komfortu un dos kareivjiem brīvi operēt ar rokām, kas palielinās viņu mobilitāti un iespēju ieroču sistēmas vadīt attālināti. Ukrainas karaspēks varēs precīzi vadīt RWS sistēmas attālināti, veicot aizsargfunkciju, vienlaikus nepakļaujot sevi tiešam riskam" sacīja Lightspace vadītāja Madara Kalniņa-Kalnmale.

Sistēmas bruņojumā ietilpst viens viegls ložmetējs uz atsitiena slāpēšanas iekārtas (piemēram, MG-3, PKT, M240) vai līdz divām nevadāmām vai pašvadāmām RPG palaišanas ierīcēm (piemēram, Panzerfaust, RPG-26, AT4). Mērķēšnas opcijas ietver līdz pat trim dažādiem tēmēkļiem vai kamerām, kas nodrošina dienas, nakts un termālo redzamību.

Teters un Lightspace cieši sadarbosies ar Ukrainas militārpersonām, lai pēc pieprasījuma mainītu vai uzlabotu vienību funkcijas. Katras RWS vienības ražošanas izmaksas ir aptuveni 60 tūkstoši eiro. Teters un Lightspace lēš, ka pirmajām vienībām Ukrainā vajadzētu ierasties jau maija pirmajā pusē.

Finansēšanas kampaņa ir pieejama tiešsaistē https://fundly.com/defende-ukraine

SIA Teters ir strauji augošs licencēts aizsardzības un drošības risinājumu izstrādātājs, piegādātājs un ražotājs Latvijā kopš 2010. gada (CAGE/NCAGE A0Q8D). Mūsu galvenais piedāvājums ir izstrādājumi militārajām inženiertehniskajām vienībām – EFP un citi lādiņi un saistītās sistēmas visu veidu pielietojumiem – no nojaukšanas un šķēršļu likvidēšanas līdz advancētiem slēpņu risinājumiem. Papildus pamatproduktiem mēs izstrādājam dažādas citas sistēmas, piemēram, ar mākslīgā intelekta uzlabotas ISR elektroniskās ierīces vai attālās ieroču stacijas.

Lightspace Technologies ir papilidinātās realitātes (turpmāk tekstā AR) briļļu ražotājs ar izcilu 3D attēla kvalitāti, nodrošinot acu komfortu un sniedzot lietotājam iespēju pārfokusēt acis. Lightspace 3D brilles ir pati pirmā papildinātās realitātes ierīce, kas rekonstruē virtuālos objektus līdz mazākajai detaļai, radot augstas izšķirtspējas, optiski precīzus attēlus. Virtuālo saturu var aplūkot ļoti tuvā attālumā – sākot no 20 cm attāluma. Lightspace modernā tehnoloģija nodrošina zem milimetra precizitāti, ļaujot 3D objektiem nemanāmi saplūst ar reālo pasauli. Galvenie pielietojumi ir vizuāli vadīti montāžas uzdevumi, tālvadības pults, attālināta palīdzība, attālināti vadītas medicīniskās procedūras.

Informāciju sagatavoja Andrejs Andrejevs, Teters Tehniskais direktors. Publicitātes foto. Kontakti: info@teters.lv.

Vairāk informācijas uzņēmumu mājaslapā: https://teters.lv/ , https://lightspace3d.com/

Avots
Teters

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri