Pārlekt uz galveno saturu

Somijas vadošais instalāciju un elektronisko komponenšu ražotājs “Crimppi” atver rūpnīcu Liepājā

Sadarbojoties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) un Liepājas speciālajai ekonomiskajai zonai (SEZ) panākta vienošanās par Somijas uzņēmuma “Crimppi” ienākšanu Latvijā.

Vāsas pilsētā 2000. gadā dibinātais uzņēmumus “Crimppi” ir Somijas vadošais vadu instalāciju un elektronisko komponenšu ražotājs medicīnas, enerģētikas un elektronikas sektoram. Plānots, ka rūpnīca uzsāks ražošanas procesu jau šī gada pirmajā ceturksnī.

“Latvijas rūpnīca paplašinās mūsu uzņēmumu grupas tīklu un ļaus klientiem nodrošināt labāku apkalpošanas servisu. Pateicoties jau esošajām iestrādēm ražošanu būs iespējams uzsākt samērā strauji. Sākotnēji plānots uz Liepājas pārcelt daļu no pasūtījumiem, kas ienākuši Horvātijas rūpnīcā,” stāsta “Crimppi” izpilddirektors Timo Harri.

Latvija par jaunās rūpnīcas vietu izvēlēta ģeogrāfisku un vides apsvērumu dēļ, kas samazinās iekšējo transportu starp uzņēmuma ražotnēm kā arī ievērojami samazinās produkcijas piegādes attālumu un laiku klientiem. Latvija izvēlēta kā labākā investīciju vieta, salīdzinot ar Lietuvu un Igauniju, izvērtējot gan darbaspēka, gan arī loģistikas aspektus. Juridisko atbalstu projektam sniedza Rödl & Partner.

“Somija investīciju piesaistes un inovāciju attīstības jomā ir viena no Latvijas prioritārajiem valstīm. Uzņēmums “Crimppi” pārstāv viedo materiālu nozari un strādā pie augstas pievienotās vērtības produktu izstrādes. Šī projekta realizācijā atzinīgi jānovērtē LIAA ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Somijā ieguldījums un ciešā sadarbība ar Liepājas SEZ. Uzņēmums izvērtēja vairākas lokācijas Latvijā, tomēr tieši Liepājā tika atrastas vispiemērotākās telpas modernai rūpnīcai. Projekta piesaistē svarīgs bija arī Latvijas vēstniecības Somijā atbalsts,” tā LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja, piebilsto, ka kopumā 2023. gadā ar LIAA līdzdalību realizēti 46 investīciju projekti, kuru kopējais apjoms ir 618,9 miljoni eiro, bet plānoto darba vietu skaits – 2513.

Pateicoties ražošanai Latvijā “Crimppi” varēsim samazināt savas produkcijas radīto izmešu apjomu un efektīvāk organizēt piegādes ķēdes. Vienlaikus jaunā rūpnīca atbrīvos arī ražošanas jaudas citās rūpnīcās, nodrošinot kopējo uzņēmumu grupas izaugsmi.

“Crimppi” Latvijas rūpnīcas vadītājs Ingus Palapis Liepājas izvēli rūpnīcas lokācijai pamato ar to, ka Liepāja ir trešā lielākā pilsēta ar labi attīstītu ostas infrastruktūru un ar regulāru jūras satiksmi. Reģionā ir labi attīstīta rūpniecības infrastruktūra, kā arī tajā ir atbilstošs un kvalificēts darbaspēka piedāvājums. 

“Sadarbībā ar Liepājas SEZ un LIAA ir pieejami dažāda veida atbalsta instrumenti uzņēmuma veiksmīgai un ātrākai attīstībai. Uzņēmuma attīstības plānā tuvākajos gados ir darbinieku skaita palielināšana, lai dažu gadu laikā sasniegtu ap 100 un vairāk strādājošo. Jaunā rūpnīca būs labs atbalsts “Crimppi” uzņēmumu grupas stratēģijai un tā veicinās kopējo izaugsmi. Esam noslēguši līgumu ar Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas SIA “Vecās Ostmalas Biznesa Parks” par ražotnes izveidošanu biznesa parka teritorijā, kurās bija piemērotas kvalitatīvas telpas ar sakārtotu infrastruktūru un inženierkomunikācijām, kā arī iespējām paplašināt un pielāgot papildus telpas uzņēmuma izaugsmei. Šobrīd notiek uzņēmuma darbinieku atlases process. Ir plānots, ka šie uzņēmuma darbinieki tiks nosūtīti uz apmācībām citās “Crimppi” grupas rūpnīcās. Tādējādi mēs jau no paša sākuma varēsim nodrošināt augsta līmeņa zināšanas un produktu kvalitāti, uzsākot ražošanas procesu", norāda Ingus Palapis.

Šā brīža globālā ekonomiskā situācija ietekmē ikviena uzņēmuma ražošanas izmaksas, piegādes ķēdes un citus procesus, kas attur no investīciju veikšanas un lieliem attīstības plāniem, tomēr “Crimppi” savā attīstībā un lēmumos vēlas iet citu ceļu, investējot attīstībā tieši esošajā tirgus situācijā.

“Visas lielākās investīcijas esam veikuši recesiju laikā. Mēs ticam tam, ko mēs darām, un, turpinot attīstīties “zaļajai domāšanai” pasaulē, esam pārliecināti, ka šīs investīcijas atmaksāsies un mūsu ražotie produkti būs arvien pieprasītāki. Mēs turpināsim savu uz izaugsmi vērsto stratēģiju ar pārliecību un apņēmību, saka T.Harri.

Kontakti: Timo Harri, izpilddirektors, +358 50 437 1660, timo.harri@crimppi.com. Publicitātes foto. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri