Pārlekt uz galveno saturu

Somijā tiek kristīts Tallink Grupp jaunais kuģis MyStar - kuģa krustmāte būs Igaunijas prezidente Kaljulaida

Šodien tiek kristīts Tallink flotes jaunākais kuģis MyStar, kas vienlaikus ir arī videi draudzīgākais kuģis Baltijas jūrā. Kuģa būvniecība norit Rauma Marine Constructions (RMC) kuģu būvētavā Somijā, kur 2021.gada 12.augustā, plkst. 13:00 pēc Somijas laika plānota arī īpašā kristību ceremonija. Ņemot vērā pandēmijas apstākļus, svinīgais pasākums noritēs ar ierobežotu viesu skaitu, savukārt pārējie viesi un interesenti aicināti pievienoties ceremonijai, izmantojot tiešsaistes pieslēgumu.

Kristību ceremonija notiek, piedaloties Igaunijas prezidentei Kersti Kaljulaidas kundzei, kas būs jaunā kuģa MyStar krustmāte. Ievērojot kuģa būvniecības tradīcijas, kristību laikā kuģim oficiāli tiks piešķirts tā vārds MyStar, kā arī tiks pārbaudīta tā peldspēja, kad sausais doks tiek piepildīts ar ūdeni un turpmākie kuģa būvniecības darbi noritēs jau kuģa iekšienē.

Jaunais, ar sašķidrināto gāzi darbināmais kuģis MyStar ir aprīkots ar vismodernākajām tehnoloģijām un inovācijām, kas atbilst visiem pašreiz zināmajiem noteikumiem par emisiju standartiem, tādējādi sperot soli emisiju samazināšanas tehnoloģiju ieviešanas virzienā.

Kopā ar Tallink pašreizējo vadošo kuģi Megastar, jaunais kuģis MyStar kursēs maršrutā Tallina - Helsinki no 2022.gada vidus, tādējādi abi kuģi veidos līdz šim zaļāko pieejamo tiltu pāri Somu līcim starp Igaunijas un Somijas galvaspilsētām.

Komentējot svinīgo pasākumu, Tallink Grupp valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene sacīja:

"Šodien, kad esam sapulcējušies Raumas kuģu būvētavā, lai atzīmētu vēl vienu svarīgu pavērsienu mūsu jaunākā kuģa MyStar būvniecībā, esam priecīgi un pateicīgi, ka, neraugoties uz smago un neparedzamo globālo pandēmijas krīzi un ieilgušajiem ceļošanas ierobežojumiem, esam spējuši turpināt sekmīgu progresu MyStar stratēģiskajā projektā. Esmu gandarīts, ka šodien, pirmo reizi kopš pandēmijas sākuma, varam tikties Raumā un atzīmēt šo svarīgo notikumu, kas ir nozīmīgs ne tikai Tallink Grupp projektam MyStar, bet arī aptverot dzīvotspējīgu, ilgtspējīgu un videi draudzīgu nākotni visai kuģniecības nozarei par tīrāku un labāku biotopu visam Baltijas jūras reģionam un tā iedzīvotājiem."

"Esam gandarīti, ka, ievērojot stingrus koronavīrusa drošības pasākumus, mēs šodien kopā varam atzīmēt šo svarīgo notikumu. Pēc vairāk nekā gada ilgā kopīgā darba, gan Tallink, gan RMC komandas ir pelnījušas lielu pateicību par ieguldīto darbu šajos sarežģītajos apstākļos. Tagad esam gatavi uzsākt jaunu kuģa būvniecības posmu, pārejot uz iekšdarbiem, vienlaikus apsverot nākamo svarīgo pagrieziena punktu videi draudzīgākā kuģa Baltijas jūrā būvniecības procesa gaitā," piebilda Rauma Marine Constructions prezidents un izpilddirektors Jurki Heinimā.

Nākamais nozīmīgais pavērsiens Tallink jaunā maršruta kuģa MyStar būvniecības procesā ir kuģa pabeigšana un tā piegāde Tallink Grupp, kas plānota 2022.gada pirmajā pusē.

Pēc kuģa būvniecības darbu pabeigšanas 2022.gadā, MyStar uzsāks kursēšanu maršrutā Tallina - Helsinki.

UZAICINĀJUMS ŽURNĀLISTIEM UZ TIEŠSAISTES PASĀKUMU

Cienījamie redaktori, žurnālisti, apskatnieki!

Esat laipni lūgti pievienoties mums tiešsaistē svinīgajai kuģa MyStar kristību ceremonijai, kas norisināsies šodien, 2021.gada 12.augustā, plkst. 13:00 pēc Somijas laika (CET +1).

TIEŠRAIDES WEBSTREAM SAITE atrodama šeit: https://bit.ly/TallinkMyStar

PASĀKUMA FOTOGRĀFIJAS tiks publicētas neilgi pēc pasākuma noslēguma un tiks augšupielādētas šeit: https://rmckuvapankki.photos/public-folder/

Atsauce uz fotogrāfijām: Sammeli Korhonen, RMC.

Papildu informācija redaktoriem

Kuģa MyStar tehniskā informācija

• Būvniecības vieta: Rauma Marine Constructions (RMC), Somija.

• Plānots pabeigt 2022.gadā.

• Pasažieru kapacitāte: 2 800

• Pasažieru kajīšu skaits: 46

• Klāju skaits: 12

• Līnijmetri: 3190 lm uz 4 automašīnu klājiem

• Garums: 212m

• Platums: 30,6m

• Bruto ietilpība: 50 000 tonnas

• Maksimālais ātrums: 27 mezgli

• Ledus klase: 1A

• Galveno dzinēju jauda: 42 000 kW

Tallink Grupp kuģa MyStar būvniecība tika uzsākta 2020.gada 6.aprīlī, Rauma kuģu būvētavā (RMC) Somijā, un tas ir līdz šim lielākais RMC būvētais kuģis.

Pirmais nozīmīgais pagrieziena punkts MyStar būvniecības procesā - ķīļa ielikšana - notika 2020.gada septembrī, kad Rauma kuģu būvētavas sausajā dokā tika ielikts pirmais ķīļa bloks.

2020.gada rudenī tika piegādātas un uzstādītas sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) cisternas, galvenie kuģa dzinēji un elektromotori. 2021.gada aprīlī jeb tieši gadu pēc būvniecības uzsākšanas, tika uzstādīti visi kuģa korpusa bloki, kā arī kuģa korpusa zemūdens daļa. Citiem vārdiem sakot, kuģis sasniedza savu pilno garumu - 212 metrus. Šobrīd RMC kuģu būvētavas sausajā dokā norit pārējie kuģa korpusa būvniecības darbi.

Kuģa tiek kristīts 2021.gada 12.augustā sausajā dokā, un, saskaņā ar Tallink tradīciju, tūlīt pēc kristīšanas kuģis no sausā doka tiek nolaists ūdenī, pēc kā turpināsies kuģa būvniecības darbi tā iekšpusē. Kuģa interjera dizainu ir izstrādājusi Somijas arhitektūras firma dSign Vertti Kivi & Co.

Tradicionāli kuģis iegūst savu vārdu kristībās. Pamatojoties uz senām kuģu būves tradīcijām, tiek uzskatīts, ka kuģa svētībai un nolaišanai ūdenī ir liela nozīme, lai nodrošinātu kuģa ilgmūžību un veiksmi. Senos laikos kuģa iesvētību laikā dieviem tika ziedoti upuri, lai iegūtu viņu labvēlību. Tālās atmiņas par šo tradīciju joprojām ir dzīvas, ko mūsdienās simboliski kristību laikā atzīmē ar šampanieša pudeles sasišanu pret kuģa aizmugurējā korpusa daļu. Tiek uzskatīts, ka, ja pudele saplīst jau ar pirmo triecienu, tas kuģim nes laimi. Tallink kuģi tradicionāli tiek kristīti ar šampanieti Champagne Nicolas Feuillatte Brut Réserve.

Informāciju sagatavoja Esēnija Zīriņa, Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja, AS Tallink Latvija. Vizualizācija: Tallink Grupp. 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri