Pārlekt uz galveno saturu

Šogad turpināsim stiprināt ekonomiskās attiecības ar Vāciju

No 19. līdz 21. februārim Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja dosies darba vizītē uz Vāciju, apmeklējot Berlīnes filmu festivālu un Hamburgas pilsētu, kur Latvija viesu valsts statusā no 9. līdz 12. maijam piedalīsies Hamburgas ostas svētkos.

"Vācija ir Latvijas trešais nozīmīgākais tirdzniecības partneris un ceturtajā vietā pēc ienākošo investīciju apjoma. Redzam potenciālu šīs sadarbības attīstībai, tādēļ Vācija izraudzīta par vienu no 2024. gada mērķa valstīm, kur plānojam organizēt plašāka mēroga pasākumus gan eksporta veicināšanas, gan investīciju piesaistes jomā. Viens no šādiem pasākumiem būs daļa no Hamburgas ostas svētkiem, kur Latvija piedalīsies kā viesu valsts," uzsver LIAA direktora pienākumu izpildītāja I.Strupkāja.

Berlīnes kino festivāla laikā plānotas vairākas tikšanās ar filmu producentiem un straumēšanas platformu pārstāvjiem, informējot par Latvijas atbalsta programmu Ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā un popularizējot mūsu valsti kā filmēšanai piemērotas vietu.

Nepilnu divu gadu laikā valsts atbalsta programmā piedalījušies jau 16 filmu projekti no 11 valstīm un katrs šīs programmas ietvaros ieguldītais eiro atgriež aptuveni četrus eiro ekonomikā. Berlīnes filmu festivāls ir viens no vadošajiem pasaules kino industrijas forumiem, kur ik gadu pulcējas nozares pārstāvji. Berlīnes kino festivāla programmā šogad iekļauta arī  "Mistrus Media" veidotā režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma "Marijas klusums", kura pasaules pirmizrādi piedzīvos 18. februāra vakarā.

Berlīnē paredzēta tikšanās arī ar Vācijas Ekonomikas un klimata aizsardzības ministrijas Eksporta iniciatīvas "Enerģijas tirgus atvēršanas programma" nodaļas vadītāju Dr. Volfgangu Langenu, ar kuru plānots pārrunāt sadarbību enerģētikas jautājumos kontekstā ar atjaunojamās enerģijas projektu attīstību.

Savukārt Hamburgā I.Strupkāja tiksies ar Latvijas goda konsuli Dr. Sabīni Zommerkampu-Homani un Hamburgas amatpersonām, kuras iesaistītas ostas svētku organizācijā. Par ekonomiskās sadarbības jautājumiem plānots tikties ar Hamburgas Ekonomikas un inovāciju senāta, Hamburgas tirdzniecības kameras un Hamburgas ostas pārstāvjiem, kā arī Iveta Strupkāja sniegs prezentāciju par Latviju Hamburgas uzņēmumiem, kuri šī gada aprīlī plāno apmeklēt Latviju Hamburgas Ekonomikas un inovāciju senatores Dr. Melanie Leonhard vizītes ietvaros. 

"Vācijai varam piedāvāt Latvijas uzņēmumu izstrādātos risinājumus digitālās transformācijas jomā. Jau šobrīd vairāki Latvijas IT nozares uzņēmumi veiksmīgi strādā Vācijas tirgū, bet potenciāls joprojām ir liels, ņemot vērā Vācijas izaicinājumus šajā jomā. Tāpat vēlamies uzrunāt Hamburgas ostā strādājošos uzņēmumus, kuri meklē attīstības iespējas un vēlas paplašināt savu darbību Latvijā," tā I.Strupkāja.

Plānots, ka Hamburgas ostas svētkos no 9. līdz 12. maijam Latvija piedalīsies kā viesu valsts, prezentējot Latvijas sasniegumus un iespējas. Svētku laikā tiks organizēti arī dažādi biznesa pasākumi, kuros piedalīsies plaša Latvijas uzņēmumu delegācija un Vācijas partneri.

Hamburgas ostas svētki ir lielākais šāda veida pasākums pasaulē un ik gadu pulcē vairāk nekā 1,5 miljonus apmeklētājus.

Vizīte tiek organizēta sadarbībās ar Latvijas vēstniecību Vācijas Federatīvajā Republikā.

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri