Pārlekt uz galveno saturu

Saeima atbalsta elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma izmaksu kompensēšanu

Saeima trešdien, 22.decembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Piesārņojuma likumā, kas paredz kompensēt 50 procentus no elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma izmaksām visiem lietotājiem.

Lai mazinātu elektroenerģijas gala cenu, nepieciešams mazināt vienu no gala cenas veidojošām komponentēm - sistēmas pakalpojumu maksu -, un to var īstenot kompensācijas veidā, norādīts likumprojekta anotācijā. No valsts budžeta līdzekļiem izmaksās kompensāciju elektroenerģijas sistēmu operatoriem, kas savukārt galalietotājiem piemēros samazināto maksu par sistēmas pakalpojumiem.

Grozījumi izstrādāti, lai īstermiņā kompensētu elektroenerģijas cenu pieauguma negatīvās sekas un pēc iespējas ātrāk mazinātu elektroenerģijas cenu pieauguma negatīvo ietekmi uz sabiedrību kopumā, teikts anotācijā.

Kompensāciju piemēros elektroenerģijas galalietotāju izmaksām par izmantoto elektroenerģiju, kas radušās no šā gada 1.decembra līdz 2022.gada 30.aprīlim.

Grozījumi likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Informāciju sagatavoja Saeimas Preses dienests.

Kontakti: Saeimas Preses dienests, Tālr.: 67087281, mob.: 26184007, E-pasts: prese@saeima.lv. 

  Avots
  Latvijas Republikas Saeima

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri