Pārlekt uz galveno saturu

Rimi Baltic kopā ar Norvēģijas jaunuzņēmumu Packoorang izstrādājis bezatkritumu iepakojumu pārtikas preču piegādei

Akseleratora Future Hub otrā etapa noslēgumā Rimi Baltic sadarbībā ar Norvēģijas jaunuzņēmumu Packoorang prezentējis inovatīvu ilgtspējīga iepakojuma risinājumu, kas nākotnē varētu tikt izmantots bezatkritumu piegādes procesam no Rimi e-veikaliem. Future Hub akseleratora ietvaros zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumi kopā ar Baltijas tirgus līderiem izstrādāja virkni pilotprojektu dažādiem ilgtspējas izaicinājumiem.

"Rimi e-veikals darbojas visās trīs Baltijas valstīs un katru mēnesi piegādēm izmantojam vairāk nekā 250 000 papīra maisiņu, kas kopā veido virs 130 tonnu papīra gadā. Un, neskatoties uz to, ka šie maisiņi ir pilnībā pārstrādājami, lielākā daļa no tiem tiek izmesti pēc vienreizējas lietošanas. Mums ir pozitīva pieredze ar bezatkritumu iniciatīvu ieviešanu Rimi veikalos, taču, runājot par e-komerciju, šādus risinājumus ir daudz sarežģītāk ieviest. Mēs sākām meklēt jau gatavos risinājumus, taču diemžēl neviens no piedāvātajiem produktiem neatbilda mūsu prasībām. Tāpēc nolēmām sadarbībā ar Packoorang izstrādāt inovatīvu bezatkritumu iepakojuma risinājumu pārtikas preču piegādei," skaidro Rimi Baltic Korporatīvās komunikācijas vadītāja Zanda Šadre.

Šis iepakojuma risinājums ļauj e-veikalā veiktos pirkumus piegādāt ērtā, elastīgā un no dažādu laikapstākļu ietekmes drošā somā, nevis papīra maisiņos. Packoorang soma ir atkārtoti lietojama vismaz 50-100 reizes, salokāma un izgatavota no materiāla, kas ir apstiprināts pārtikas produktu pakošanai un uzglabāšanai. Klients varēs atgriezt lietotās somas e-veikala autovadītājam nākamajā piegādes reizē vai arī veikalā. Pēc katras lietošanas un atgriešanas maisiņi tiks iztīrīti atbilstoši pārtikas drošības standartiem.

"Tikai 10 nedēļu laikā Future Hub programmā ir radīti neticami sasniegumi, kas liek mums cerēt, ka kopīgiem spēkiem mēs varam būtiski samazināt iepakojuma atkritumu daudzumu mūsu e-veikalā. Mēs turpināsim šī produkta izstrādi un pilnveidošanu ar Packoorang, lai nodrošinātu, ka somas ir pietiekami izturīgas, ilgtspējīgas un ērti lietojamas visos piegādes posmos," stāsta Zanda Šadre.

Pēc produkta izstrādes pabeigšanas, tiek plānots, ka Rimi Baltic ieviesīs šo bezatkritumu risinājumu vienā no saviem e-veikaliem, lai izmēģinātu somas un apkopotu pirmās klientu atsauksmes. Pēc tam jauninājums plānots ieviest visos Rimi e-veikalos.

Packoorang ir strauji augošs Norvēģijas valsts atbalstīts jaunuzņēmums no Oslo. Jaunuzņēmuma darbības koncepcija ir vērsta uz atkārtoti lietojamu iepakojumu ražošanu un ilgtspējīgas aprites sistēmas izveidi e-komercijai un iekšējai produktu plūsmai. Packoorang komanda ir izvirzījusi mērķi būtiski samazināt preču transportēšanas ietekmi uz vidi, aizstājot vienreiz lietojamo iepakojumu ar finanšu un vides ziņā ilgtspējīgākiem risinājumiem. Jaunuzņēmums sadarbojas ar tādiem globāliem loģistikas uzņēmumiem kā kā DHL, Royal Mail, DPD, FedEx u.c.

Par Rimi Latvia

Rimi Latvia ir vadošais pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 130 dažādu formātu veikaliem visā Latvijā (Rimi Hyper, Rimi Super, Rimi Mini un Rimi Express). Kopš 2019.gada darbību uzsācis arī Rimi e-veikals, nodrošinot ērtu produktu iegādi internetā un piegādi vairākos Latvijas reģionos. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 6000 darbinieku. Rimi misija ir atbalstīt veselīgas un videi draudzīgas izvēles, padarot katru dienu arvien labāku mūsu pircējiem. Rimi Latvia ir daļa no uzņēmuma Rimi Baltic, kas apvieno vairāk nekā 290 Rimi veikalu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Vairāk: https://www.Rimi.lv/

Informāciju sagatavoja Juris Šleiers, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs. Publicitātes foto. Kontakti: 

Mob. tālr.: +371 26 161 435

Juris.Sleiers@Rimibaltic.com.

  Avots
  Rimi Latvija

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri