Pārlekt uz galveno saturu

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā janvārī palielinājās par 2,5%

2022.gada janvārī, salīdzinot ar 2021.gada decembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 2,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 3,4%, eksportētajai produkcijai - par 1,7%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 1,4%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 2,0%.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam gāzes apgādē, elektroenerģijas ražošanā un siltumapgādē; atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

2022.gada janvārī, salīdzinot ar 2021.gada janvāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 27,0%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 34,6%, eksportētajai produkcijai - par 20,5%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas ir pieaugušas par 23,9%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 17,6%.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; pārtikas produktu ražošanā, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē.

Informācija par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2022.gada februārī tiks publicēta 21.martā.

Metodoloģiskā informācija

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz ap 600 uzņēmumu. Ražotāju cenu indeksa rūpniecībā aprēķinos papildus izmanto arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātos tarifus atsevišķiem pakalpojumiem un uzņēmumiem. Indeksa aprēķinos tiek izmantotas ap 2,4 tūkstošiem cenu, no tām 1,3 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,1 tūkstotis par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

. = Dati nav publicējami to konfidencialitātes dēļ.

... = Trūkst datu, vai tie ir apšaubāmi.

Informāciju sagatavoja Centrālās statistikas pārvalde. Kontakti: Komunikācijas daļa, media@csp.gov.lv, 27880666, stat.gov.lv. 

Avots
CSP

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri