Pārlekt uz galveno saturu

Publicēts Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas atskats par 2023. gadu

Jau trešo gadu pēc kārtas Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija Startin.LV piedāvā gūt ieskatu jaunuzņēmumu aktualitātēs, veidojot “Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas atskatu”. Elektroniski pieejamajā atskatā var aplūkot jaunākos investīciju, nodokļu maksājumu un apgrozījuma datus, kā arī iepazīties ar industrijas nozīmīgākajiem dalībniekiem.

Pārskatot pēdējās desmitgadēs pieejamos finanšu datus, iezīmējas šāda tendence: daudzi jaunuzņēmumi, kas spēj ”izdzīvot” pirmos piecus gadus, pēc tam piedzīvo strauju izaugsmi gan darbinieku skaita, gan apgrozījuma ziņā, tādējādi krietni papildinot valsts budžetu. Tāpēc jo lielāka nozīme pirmajos darbības gados ir piesaistītajām investīcijām un valsts atbalsta instrumentiem.

To atzīst arī Startin.LV projektu vadītājs un atskata autors Eduards Ritums: ”Datu apkopošana un analizēšana ir būtisks solis jebkuras nozares vai jomas izaugsmē. Ir grūti nonākt līdz mērķim, nezinot, kur esi. Šajā gadījumā, ar datiem apliecinot atziņu, ka jaunuzņēmumiem pirmajos darbības gados ir nepieciešams liels atbalsts, lai tie spētu izdzīvot līdz straujā uzplaukuma brīdim. Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēma vēl joprojām aug, un tai ir vajadzīga rūpīga kopšana. Ir pagājuši trīs gadi, kopš Startin.LV sāka ieguldīt pūles, lai atrastu un manuāli validētu datus par Latvijas jaunuzņēmumiem. Vēl ir daudz darāmā, jo, mūsuprāt, neesam apzinājuši visus. Tomēr ir laba sajūta, ka nu varam teikt – mūsu dati par Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmu ir reprezentatīvi.”

Ņemot vērā pēdējā gada notikumus pasaulē, vērojams nopietns globālā riska kapitāla finansējuma samazinājums. Arī Latvija nav izņēmums, un 2023. gadā piedzīvots ievērojams kritums gan piesaistītā kapitāla, gan notikušo darījuma daudzuma ziņā (€90.8M 2022. gadā, €17.9M 2023. gadā).

Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija ir organizācija, kas apvieno 121 biedru. Tās mērķis ir attīstīt Latvijas jaunuzņēmumu vidi, nodrošinot uzņēmumiem piekļuvi uzticamiem datiem un resursiem, kā arī veidot izaugsmei labvēlīgus apstākļus

Avots
Startin.LV

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri