Pārlekt uz galveno saturu

Pirmajai Baltijas ilgtspējas un inovāciju balvai pieteikti vairāk kā 300 uzņēmumu un organizāciju sasniegumi

Ar vairāk nekā 300 pieteiktiem sasniegumiem noslēgusies pieteikšanās pirmajai Baltijas mēroga ilgtspējas un inovāciju balvai "Rimi Baltic Sustainability Awards", kas aicina uzņēmumus un organizācijas izcelt savus sasniegumus ilgtspējīgas un videi draudzīgas darbības veicināšanā.

Kopumā no visām trīs Baltijas valstīm ilgtspējas un inovāciju balvai saņemti 323 pieteikumi. Kategorijā "Ietekme uz vidi" nominēti 137 sasniegumi, "Zaļās inovācijas" pieteikti 103 sasniegumi, un kategorijā "Pārmaiņu vēstneši", kurā tiek meklēti spilgtākie ilgtspējas līderi, saņemti 82 pieteikumi. Pieteikumi saņemti no visas Baltijas - trešdaļa pieteikto sasniegumu nāk no Lietuvas, katrs ceturtais no Igaunijas, kamēr Latvijas uzņēmumi un vēstneši bijuši visaktīvākie - mazliet vairāk kā 40% no pieteikumiem nāk tieši no Latvijas.

"Lai gan ilgtspējas un inovāciju balva Baltijas mērogā tiek rīkota pirmo reizi, atsaucība no visām trijām valstīm ir patiešām liela. Tas pierāda, ka uzņēmumi un organizācijas ne vien aktīvi domā par ilgtspējas inovācijām, bet arī veiksmīgi ievieš tās praksē un ir gatavi dalīties savā pieredzē. Īpaši jāuzteic daudzie pieteikumi no jaunuzņēmumiem - tas ļauj cerēt, ka Baltijas valstis spēs efektīvi rast risinājumus vides un sabiedrības izaicinājumiem, kas mūs gaida," uzsver inovāciju vadības uzņēmuma "Helve" dibinātāja Marija Ručevska.

Finālisti visās kategorijās tiks paziņoti 25.novembrī. Kategorijās "Ietekme uz vidi" un "Zaļās inovācijas" finālam tiks izvirzīti trīs Baltijas līmeņa finālisti no katras darbības jomas, savukārt kategorijas "Pārmaiņu vēstneši" finālā iekļūs trīs pārstāvji no katras valsts.

Finālistus noteiks starptautiska un Baltijas mēroga eksperti no dažādām ilgtspējas un inovāciju jomām. Vides ietekmes kategorijas žūrijas grupu vadīs "ActNow Ventures" dibinātājs Voless Grīns, zaļo inovāciju kategorijas vērtētāju grupu vadīs inovāciju, investīciju un ilgtspējas konsultante dr. Johanna Brauna, bet pārmaiņu vēstnešu kategorijas žūrijas grupu vadīs "tech2impact" dibinātāja Saša Lipmana. Vērtēšanas metodoloģiju balvai palīdzēja izveidot viens no Eiropas zaļo tehnoloģiju līderiem - uzņēmums "Plan A", kas izstrādājis pirmo programmatūru uzņēmumu radīto emisiju uzraudzībai un samazināšanai, savukārt, uzņēmums "PricewaterhouseCoopers" (PwC) ar savu ekspertu zināšanām un pieredzi pievienojas balvas žūrijai.

"Mums ir prieks pievienoties jaunai iniciatīvai, kas veicina dalīšanos pieredzē un zināšanās par ilgtspējīgiem procesiem uzņēmumos un sabiedrībā kopumā, esam gandarīti redzēt tik lielu pieteikumu skaitu. Ilgtspēja kļūst par aizvien aktuālāku jautājumu uzņēmumu dienas kārtībā, novērtējot jau paveikto, mēs iedvesmosim tos, kam šis uzdevums vēl tikai priekšā," stāsta "PwC" ilgtspējas pakalpojumu vadītāja Maija Orbidāne.

Uzvarētāji no visām trijām Baltijas valstīm tiks paziņoti 9.decembrī, konferences "Future Forum" noslēgumā "Rimi Baltic Sustainability Awards" apbalvošanas ceremonijā. Pasākums norisināsies tiešsaistē un jebkurš interesents aicināts reģistrēties apbalvošanas ceremonijai pasākuma mājaslapā www.balticsustainabilityawards.eu.

Balvu rīko inovāciju vadības uzņēmums "Helve" sadarbībā ar galveno partneri "Rimi Baltic", kā arī e-risinājumu uzņēmuma "Dokobit", "PwC" un bankas "Citadele" atbalstu. Pasākumu informatīvi atbalsta portāls "Delfi" un vides mediju uzņēmums "Clear Channel".

Informāciju sagatavoja Anna Kiesnere, Mediju attiecības Helve. Kontakti: anna@helve.eu, 26154518. Publicitātes foto. 

Avots
Helve / Rimi Baltic Sustainability Awards

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri