Pilsētvides Mobilitātes inkubatora komandas izvieto savus prototipus testēšanai Rīgā
Pilsētvides Mobilitātes inkubatora komandas izvieto savus prototipus testēšanai Rīgā
Šī gada novembrī seši pilsētvides mobilitātes inkubatora uzņēmumi - E-stop, Micropoint, Velorūme, getUgo, Simplecharge un Electrify - izvieto savus prototipus pilsētvidē. Pilsētvides mobilitātes inkubatora programma Rīgā norisinās Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) biznesa atbalsta programmas ietvaros, sadarbībā ar VEFRESH inovāciju kustību, Rīgas domi un Elektronikas un Datorzinātņu institūtu. Projekta mērķis ir risināt pilsētas transporta un mobilitātes izacinājumus, sekmēt inovatīvu jaunuzņēmumu attīstību mobilitātes jomā, jaunu produktu un pakalpojumu demonstrāciju pilsētvidē.
Pēdējo mēnešu laikā inkubatora komandas ir strādājušas pie tehniskajiem risinājumiem, lai varētu izvietot savu prototipu pilsētvidē un turpināt strādāt pie tālākas biznesa attīstības, tajā skaitā investīciju piesaistes. Visi seši komandu prototipi ir paredzēti, lai uzlabotu pilsētvidi, mazinātu piesārņojumu un veicinātu videi draudzīgu pārvietošanos.
Viena no inkubatora komandām "E-stop" ir izstrādājusi ērti lietojamu, automatizētu un drošu skūteru novietni, aizstājot vajadzību lietotājam izmantot vai pārvietoties ar individuālu slēdzeni un neraizējoties par savu vai citu pircēju ērtībām, pārvietojoties iekštelpās. E-stop risinājumu var izmēģināt tirdzniecības parka Alfa teritorijā līdz 2021.gada novembra beigām.
Komanda "Velorūme" piedāvā drošu un ērti lietojamu velosipēdu novietnei Teikā, Brīvības un Aizkraukles ielu krustojumā. Apzinoties augsto velo zādzību izplatību un un laikapstākļiem atbilstošas velosipēdu novietņu trūkumu, "Velorūmes" piedāvātais risinājums paredz slēgtu nojumi, kurā ir iespēja droši novietot sešus velosipēdus. Ņemot vērā, ka risinājums ir slēgta novietne, tā pasargā velosipēdus no garnadžiem, nav jāpārvieto dzīvoklī un ir pasargāts no laikapstākļu iespaida uz ritošo daļu. Prototipa testēšana norisināsies līdz 2022.gada 3.februārim.
"Micropoint" ir mobilitātes punkts, kas apvieno novietni elektroskūteriem un velosipēdiem, mini velosipēdu darbnīcu un soliņu vienuviet. Risinājums nodrošina "pēdējā kilometra" risinājumus transporta pieturu tuvumā, tādējādi papildinot pārvietošanās līdzekļu spektru Teikas apkaimē, un uzlabojot mobilitātes tīklu ar videi draudzīgiem transporta līdzekļiem. Prototips pilsētvidē būs līdz 2022.gada 3.februārim.
Jaunuzņēmums "getUgo" pirmo reizi Latvijā pilsētvides apstākļos demonstrēja savu teleoperācijas programmatūru, kas nodrošina autonomu transportlīdzekļu tālvadību. Demonstrācijas brauciens norisinājās Āraišu, Pēkšēna, Aizkraukles un Bajāru ielu teritorijā. Teleoperāciju platforma nodrošina drošus attālās braukšanas pakalpojumus, kas ir viegli mērogojami un lietojami visos mobilajos tīklos, tostarp gan pašreizējā 4G, gan nākotnes 5G tehnoloģiju ietvaros.
"Simplecharge" ir viegli instalējama elektrisko auto uzlādes stacija pie pilsētas apgaismojuma stabiem. Piedāvātais produkts izmanto jau eksistējošu infrastruktūru, atvieglinot gan uzlādes staciju uzstādīšanu, gan paverot lielu uzlādes tīkla potenciālu, it īpaši daudzīvokļu namu rajonos. Pirmās uzlādes stacijas uz sešiem mēnešiem tiks izvietotas Neste uzpildes stacijā Brīvības ielā 253, kā arī Apes ielā 2, Rīgā. Šī brīža lielākais izaicinājums elektrisko automašīnu tīkla attīstībā ir uzlādes staciju pieejamība daudzīvokļu namu rajonos, ko "SimpleCharge" komanda atrisina, piedāvājot risinājumu, izmantot uz jau eksistējošas pilsētas infrastruktūras.
Informāciju sagatavoja Annija Tropa, Inovāciju kustības "VEFRESH" projektu vadītāja. Kontakti: annija.tropa@vefresh.com, 27058815. Publicitātes foto.