Pārlekt uz galveno saturu

Piecas vadošās Latvijas lauksaimnieku NVO paraksta atbalsta vēstuli par Ukrainas lauksaimnieku uzņemšanu COPA-COGECA

Šī gada 3.martā piecas Latvijas vadošās nevalstiskās lauksaimnieku organizācijas parakstīja atbalsta vēstuli Ukrainas uzņemšanai starptautiskajā Eiropas līmeņa lauksaimnieku COPA-COGECA apvienībā. Atbalsta vēstuli parakstīja Lauksaimniecības organizācija sadarbības padome (LOSP), Zemnieku saeima, Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Latvijas Zemnieku federācija un Latvijas statūtsabiedrību asociācija. Vēstulē tiek uzsvērts, ka kara laikā visa veida atbalsts Ukrainai ir ārkārtīgi svarīgs.

LOSP priekšsēdētājs Edgars Treibergs: "Šajā sarežģītajā laikā mēs esam vienoti atbalsta paušanā līdz ar Lietuvas, Igaunijas un Polijas lauksaimnieku organizācijām. Mūsu biedri un kolēģi iesaistās visdažādākajos pasākumos, lai sniegtu palīdzību Ukrainai - gan aktīvi strādājam pie pārtikas ziedojumu nodrošināšanas Ukrainas bēgļiem, gan arī paužam atbalstu Ukrainas lauksaimniekiem, nosūtot vienotu atbalsta vēstuli Eiropas Savienībai. Mēs esam vienoti domās un darbos - katrs solis, kas tiek sperts, kopumā sniedz nozīmīgu atbalstu Ukrainai. Slava Ukraine!"

Ar atbalsta vēstuli Latvijas lauksaimnieku NVO aicina COPA-COGECA uzņemt Ukrainas lauksaimniekus asociētā biedra statusā. COPA-COGECA ir divu lielāko lauksaimniecības jumta organizāciju COPA un COGECA apvienība, un tā ir spēcīgākā interešu apvienība Eiropas lauksaimniekiem. Tā ir lauksaimnieku apvienība, kuras viedoklis tiek uzklausīts un ņemts vērā Eiropas Savienībā, izstrādājot dažādus ar nozari saistītus normatīvos aktus. Šobrīd, kad Ukraiņi karā cīnās par savu neatkarību un ir izteikuši vēlmi kļūt par Eiropas Savienības dalībvalsti, veidojot Eiropas Savienības lauksaimniecības politiku, ir īpaši svarīgi ņemt vērā visu iesaistīto valstu nostāju, prasības un vajadzības. Līdz ar to Ukraiņu lauksaimniekiem būs iespēja sekot līdzi ES lauksaimnieku NVO aktualitātēm un jau savlaicīgi sniegt arī savu devumu - ar mērķi kļūt par īsteno COPA-COGECA biedru.

Šobrīd LOSP apvieno 59 ražotāju organizācijas, kuras kopā pārstāv vairāk nekā 15 tūkst. lauksaimnieku. Zemnieku saeima apvieno aptuveni 800 biedrus, kuri pārstāv visas lauksaimniecības nozares. Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu asociācija apvieno 53 kooperatīvās sabiedrības dažādās nozarēs - piens, graudi, augļi, dārzeņi, medus, ogas, gaļa, meži, mājražošana, putnkopība. Latvijas Zemnieku federācija pārstāv vairāk nekā 6000 ražojošus dažādu nozaru lauksaimniekus.

Informāciju sagatavoja Guntis Vilnītis, LOSP ģenerāldirektors. Kontakti: +371 29428995, pr@losp.lv, www.losp.lv.

  Avots
  LOSP

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri