Pārlekt uz galveno saturu

Pieaug pieprasījums pēc pielāgojamiem birojiem

Eiropā ir audzis pieprasījums pēc pielāgojamām darba telpām, un esošo pakalpojumu nodrošinātāju, kuri piedāvā pielāgojamus biroja risinājumus, telpas ir piepildītas, teikts nekustamā īpašuma konsultāciju kompānijas "Colliers" jaunākajā ziņojumā "Flexpansion 2021", kurā analizēti 36 EMEA (Eiropa, Tuvie Austrumi un Āfrika) tirgi.

Tā kā lietotāju pieprasījums pēc pielāgojamas darba vides turpina augt, arvien vairāk operatoru cīnās par tirgus daļu un pielāgo savu piedāvājumu ar uzlabotām koncepcijām un augstākas kvalitātes produktiem, kas lietotājiem radīs lielāku izvēli un elastību. Savukārt, izstrādājot vairāk produktu, visticamāk, tiks nodrošinātas labākas iespējas, jo pielāgojamu darba vietu nodrošinātāji diferencēs savas telpas, lai piesaistītu lietotājus, prognozē "Colliers".

Daudzām organizācijām pastāvīgi pārejot uz pielāgojamu darba politiku un dažiem uzņēmumiem pilnībā atsakoties no tradicionālajām biroja telpām, esošie pielāgojamo darba telpu operatori ir reaģējuši paplašinoties, kā arī EMEA reģiona tirgū ir ienākuši 43 jauni operatori. Tirgū dominē lielie dalībnieki, taču jaunpienācēji apvienojumā ar notiekošo telpas racionalizāciju ir panākuši līdzsvara atjaunošanu.

"Colliers darba vietas konsultāciju eksperte Olga Mihailova informē, ka Rīgā ir audzis pieprasījums pēc pielāgojamām darba telpām, un esošo pakalpojumu nodrošinātāju, kuri piedāvā pielāgojamus biroja risinājumus, piedāvājums ir izsmelts. Daļa lietotāju, kuri iepriekš nomāja lielākas platības biroju centros, Covid-19 ietekmē pārskatīja prasības gan biroja platībām, gan arī līgumsaistībām, pieprasot elastību gan telpu, gan nomas termiņu ziņā.

Mihailova norāda, ka pielāgojamas telpas joprojām ir liela mēroga biroju attīstības neatņemama daļa, jo arvien vairāk biroju attīstītāju, kuru projekti ir būvniecības stadijā, savos projektos izsludina kopstrādes biroju plānus, tādējādi piedāvājot nomniekiem papildu elastību. Viens no šādiem nesenajiem piemēriem ir pielāgojamu biroju telpu risinājumu uzņēmuma "Workland" nupat parakstītais līgums ar biroju centru "Verde" par vairāk nekā 1400 kvadrātmetru biroju telpu nomu, kas ļaus iekārtot ap 180 darbavietām.

Pielāgojamu darba vietu operatoru pieprasījums pēc telpām centrālajos biznesa rajonos (CBD) joprojām ir liels, taču, tā kā darbaspēks kļūst arvien izkliedētāks, jo daudzas organizācijas izmanto pieeju "darbs no jebkuras vietas", ir pieaudzis pieprasījums pēc decentralizētām pielāgojamām telpām, teikts "Colliers" ziņojumā. Eiropas pilsētu centrā un ārpusē pērn tika atvērti 256 000 kvadrātmetru, nedaudz pārsniedzot 252 000 kvadrātmetru, kas tika atvērti CBD atrašanās vietās.

Tirgus ziņā lielākā pielāgojamo biroju telpu decentralizācija pagājušajā gadā notika Barselonā, Ķelnē, Varšavā un Minhenē. Turpretī Londona, Amsterdama un Kopenhāgena vēl vairāk centralizēja savu telpu piedāvājumu.

Neņemot vērā dalībnieku skaita pieaugumu pielāgojamo biroju telpu tirgū, jaunā aktivitāte joprojām ir mērena, jo tikai 2,1% pieejamā biroju apjoma ir pielāgojami. "Colliers" skaidro, ka šo zemo rādītāju var saistīt ar dažu operatoru veikto racionalizāciju, kuri veidoja 30% slēgto telpu, savukārt citi mazāki un parasti vienas atrašanās vietas operatori pērn pārtrauca darbību.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri