Pārlekt uz galveno saturu

Pētījums: 39% darbinieku prioritāte ir darba un privātās dzīves līdzsvars

Latvijā 63% darbinieku atzīst, ka viņu prioritāte karjerā nav saistīta ar materiālo labklājību, tostarp 39% cilvēku galvenais ir darba un privātās dzīves līdzsvars, liecina talantu piesaistes uzņēmuma "Nextra Latvia" un aģentūras "Norstat" veiktais pētījums.

Savukārt materiālā labklājība ir nozīmīgākais karjerā teju pusei jeb 47% iedzīvotāju, un 24% jeb aptuveni katrs ceturtais darbinieks par prioritāti izvirza elastīgu darba režīmu. 

Karjeras izaugsme un attīstība ir būtiskākais 18% aptaujāto, bet tikai 5% respondentu priekšroku dod sava uzņēmuma dibināšanai.

Pētījumā noskaidrots, ka darba un privātās dzīves līdzsvars ir vissvarīgākais 43% cilvēku Vidzemē, pa 44% iedzīvotāju Kurzemē un Pierīgā. Savukārt šāds līdzsvars ir svarīgs 41% respondentu Rīgā, 38% Zemgalē, un tikai 24% iedzīvotāju Latgalē.

Vienlaikus 54% rīdzinieku par prioritāti norāda materiālo labklājību, un tā ir būtiska arī 51% darbinieku Latgalē, savukārt Zemgalē 40% aptaujāto izvirza priekšplānā finansiālo aspektu.

Pētījuma dati liecina, ka 67% Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar savu pašreizējo darbu, no kuriem aptuveni katrs ceturtais pārliecinoši piekrīt šādam apgalvojumam. Turpretī 18% aptaujāto norādīja, ka drīzāk vai pilnībā nav apmierināti ar pašreizējo darbu.

Profesionāli apmierinātākie iedzīvotāji dzīvo Pierīgā, ko apliecina 70% šī reģiona respondentu, nedaudz mazāk jeb 69% cilvēku dzīvo Rīgā un Vidzemē. Latgalē 63% aptaujāto darbinieku ir apmierināti, savukārt ar pašreizējo darbu ir apmierināti 62% iedzīvotāju Kurzemē un Zemgalē.

Pētījuma veikts šī gada aprīlī, intervējot 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri