Pārlekt uz galveno saturu

Personāla vadības eksperte: Tikai 51% Latvijas iedzīvotāju ir digitālā pratība

Ceturtdien, 22.februārī, tiešsaistē norisinājās konference PERSONĀLA VADĪBA 2024, kurā Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes locekle Zane Rostoka-Bārene norādīja uz to, ka Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss liecina, ka tikai 51% Latvijas iedzīvotāju ir digitālā pratība. Pētījumā secināts, ka, lai sasniegtu uzstādītos mērķus, digitālās pamatprasmes jāapgūst vēl piektdaļai iedzīvotāju.

"Latvijā tikai piektdaļai darba devēju (19%) ir izstrādājusi darbinieku izaugsmes un profesionālās pilnveides stratēģijas un mācību plānu, savukārt 13% tiek iekļauta uzņēmuma vai iestādes kopējā stratēģijā," atzina Z. Rostoka-Bārene.

Viņa atzina, ka Latvija ir ierobežota piekļuve digitālajiem risinājumiem: "Kaut arī piekļuve internetam ir plaša, nepietiekami finanšu līdzekļu, lai ieviestu modernas digitālās tehnoloģijas, piemēram, automatizētas darbības vai analītisko programmatūru. [..] Arī vadītājiem un darbiniekiem trūkst zināšanas un pārliecības par digitālajiem risinājumiem, kas kavē digitalizācijas procesu."

"Nākotnes darba tendences rāda, ka turpināsies darba organizācijas sadrumstalotība, strauja darba procesa transformācija, efektīvāka un savienotāka digitālā darba vieta, lai novērstu plaisu, nodrošinot saskaņotus, integrētus un optimizētus procesus," atzina eksperte.

Viņa atzina, ka digitālā transformācija ir kļuvusi par jauno uzņēmējdarbību, un ir izveidota jauna ekosistēma. Pēc viņas teiktā, darbiniekiem ir jāattīsta savas kompetences, kā apgūto izmantot, papildus katrs piemēro sev vēl vajadzīgo zināšanu paplašināšanu.

"Globālās tendences rāda, ka pēdējo gadu laikā būtiski mainās mācīšanās un attīstības metodes - dominē e-mācības, kursu formāts tiek veidots lietotājiem ērtā mikro mācību veidā, izmantojot spēles, simulāciju u.c. elementus," atzina Z. Rostoka-Bārene.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri