Pārlekt uz galveno saturu

Paud viedokli par Sociālo taksonomiju un iespējamo taksonomijas darbības jomu paplašināšanu

Aicinām līdz šī gada 27. augustam piedalīties Eiropas Komisijas izsludinātajā sabiedriskajā apspriešanā par Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu noteikt iespējamo Taksonomijas darbības jomu paplašināšanu.

Šī gada 12.jūlijā ir publicēti divi Ilgtspējīgu finanšu platformas (turpmāk – Platforma) ziņojumu projekti - par Sociālo taksonomiju un konsultācijas ziņojums par Paplašināto vides taksonomiju. Sociālās taksonomijas mērķis ir noteikt saimnieciskās darbības, kas veicina sociālo mērķu sasniegšanu, kā, piemēram, neatbildēto sociālo jautājumu risināšana par ilgtspējīgu pāreju, nepārtrauktiem cilvēktiesību pārkāpumiem un nepārtraukti augošām mājokļa izmaksām,  rezultātā izstrādājot instrumentu, kas palīdzētu investoriem apzināt iespējas sekmēt šo mērķu sasniegšanu. Savukārt Paplašinātās vides taksonomijas priekšlikuma projekta mērķis ir sniegt lielāku skaidrību gan par darbībām, kas ir būtiski kaitīgas vides ilgtspējai, gan par darbībām, kurām nav būtiskas ietekmes uz to, sekmējot atbalstu pāreju jomām, kas pašlaik rada būtisku kaitējumu vides ilgtspējībai.

Ekonomikas ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus sniegt viedokli un ieteikumus par to, kā iniciatīvā paustais ietekmē jūs kā uzņēmumu vai lietotāju, kā arī dalīties ar jebkādu informāciju, kas šajā jomā varētu būt noderīga. Lai sniegtu viedokli, interesentiem ir jāaizpilda noteiktas formas anketas:

Pēc sabiedriskās apspriešanas rezultātiem, saņemtos viedokļus Platforma izmantos savā darbā, lai varētu publicēt galīgo ziņojumu 2021. gada rudenī, kas palīdzēs Eiropas Komisijai sagatavot ziņojumu par iespējamo taksonomijas darbības jomu paplašināšanu, ņemot vērā nepārtrauktu ES taksonomijas attīstību, kā ir paredzēts jaunajā ilgtspējīgas finanšu stratēģijā.

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri