Pārlekt uz galveno saturu

Papildināta informācija: Uzņēmēji var pieteikt darbiniekus apmācībām Mini MBA programmā

Papildināta informācija: Pieteikumu iesniegšana Mini MBA apmācībām programmā “Inovāciju vadība” līdz 17. februārim. Programmā  “Digitālā transformācija” pieteikšanās turpinās līdz 24.februārim.  

No 3. līdz 17. februārim Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina uzņēmējus pieteikt darbiniekus apmācībām Mini MBA Inovāciju vadības un Digitālās transformācijas programmās Apmācības tiks aizvadītas no marta beigām līdz jūnijam un saskaņā ar programmas nosacījumiem darbiniekiem apmācību laikā tiks segtas mācību, atalgojuma un mentoringa izmaksas.

“Viens no veidiem kā varam celt Latvijas uzņēmumu produktivitāti ir darbinieku apmācības, īpašu uzsvaru liekot uz tādām jomām kā inovācijas un digitalizācija. Šobrīd pēc produktivitātes rādītājiem uz vienu darbinieku ES mēs apsteidzam tikai Rumāniju un Bulgāriju, tādēļ šajā jomā mums ir daudz izaicinājumu. Apmācības jaunajā programmā uzņēmējiem būs pieejamas trīs virzienos Mini MBA, tādās projektu vadības metodēs kā Agile, Prince un Scrum Master kā arī īpašs kurss uzņēmējdarbības vadībā. Kā pirmo izsludinām Mini MBA apmācību programmas, kuras sniegs padziļinātu izpratni kā strādāt ar inovāciju ieviešanu un kļūt efektīvākiem, digitalizējot vadības vai ražošanas procesus uzņēmumā,” tā LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Kopumā apmācībām un labās prakses pieredzes pārņemšanai ar mērķi celt Latvijā strādājošo uzņēmumu efektivitātes rādītājus, šajā programmā ir ieplānots finansējums 5 miljonu eiro apmērā.

Apmācības Mini MBA programmās no marta beigām līdz jūnijam īstenos Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skola  un to mērķis būs sniegtu praktiskas zināšanas, lai celtu uzņēmumu konkurētspēju un produktivitāti. Katrā no apmācību programmām tiks uzņemti 20 cilvēki saskaņā ar atlases kritērijiem. Mazajiem un vidējiem komersantiem, kuri apmācībām pieteiks līdz trīs darbiniekiem atbalsta intensitāte būs 100%, bet par katru nākamo darbinieku 85%. Savukārt lielajiem uzņēmumiem atbalsta intensitāte būs 85% apmērā.

Apmācībām var pieteikties Latvijā reģistrētu komersantu darbinieki – uzņēmumu vidējā un augstākā līmeņa vadītāji, dibinātāji, inovāciju un attīstības procesu vadītāji, ievērojot šādus nosacījumus:

 • raksturota pētniecības un attīstības komponente savā uzņēmējdarbībā;
 • pamatota augsta līmeņa apmācību projekta atbalsta ietekme uz produktivitāti, eksportspēju un augstas pievienotas vērtības produktu vai pakalpojumu radīšanu;
 • raksturota pretendenta motivācija piedalīties apmācību projektā;
 • atbalsts tiek sniegts komersantiem, kuri izstrādā produktus, tehnoloģijas vai sniedz pakalpojumus kādā no viedās specializācijas stratēģijā noteiktajām specializācijas jomām vai nozares identificētā jaunā konkurētspējas nišā.

Ņemot vērā katra komersanta individuālās vajadzības no projekta līdzekļiem būs iespējams segt šādas izmaksas:

 • mācību maksa;
 • nodarbināto atalgojums mācību laikā;
 • ar mācībām saistītās konsultāciju un mentoringa izmaksas;
 • mācību materiālu izmaksas;

Pieteikumus var iesniegt sekojošos veidos:

 • Izmantojot informācijas sistēmu "Valsts platforma biznesa attīstībai" www.business.gov.lv 
 • Pieteikšanās MiniMBA programmā “Inovāciju vadībā” (līdz 17.02. plkst. 23.59.)
 • Pieteikšanās MiniMBA programmā “Digitālā transformācijā” (līdz 24.02. plkst. 23.59.)
 • Iesakām izmantot tieši šo informācijas iesniegšanas veidu, jo, iesniedzot pieteikumu platformā, jūs varēsiet platformā sekot pakalpojuma izpildes statusam, kā arī piekļūt daudzveidīgam personalizētam saturam – aktualitātēm, ziņām, pasākumiem. Vienreiz izveidojot savu profilu platformā, jūs to varēsiet izmantot, arī piesakoties citiem LIAA pakalpojumiem, t.sk. konsultācijām.

Projekta gaita:

 1. Pieteikumu iesniegšana LIAA programmā “Inovāciju vadība” līdz 17. februārim, programmā “Digitālā transformācija” līdz 24. februārim.

Pieteikumus apmācībām var iesniegt , aizpildot pieteikuma veidlapu valsts vienotajā platformā biznesa attīstībai" www.business.gov.lv, vai arī parakstītu ar drošu elektronisko parakstu nosūtīt uz LIAA e-pasta adresi pasts@liaa.gov.lv;

Plašāk ar programmas atbalsta nosacījumiem var iepazīties LIAA mājas lapā.

Vairāk informācijas LIAA Klientu apakalpošanas nodaļā. Kontakti: jautajumi@liaa.gov.lv+371 67039499+371 67039498

Apmācību vizualizācija

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
 1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
 2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
 3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri