Pārlekt uz galveno saturu

Papildināta informācija par aktualitātēm Apvienotās Karalistes importa kontroles apturēšanas jomā

Pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), Apvienotā Karaliste atguvusi tiesības pārvaldīt savas robežas pēc valdības izstrādātajām vadlīnījjām, kas sevī ietver arī ekonomiskos jautājumus, piemēram, to, kā Apvienotā Karaliste pārvalda preču un pakalpojumu importu no ārzemēm.

"Lielbritānijas uzņēmumus un cilvēkus, kas nodarbojas ar savu ikdienas dzīvi, skārusi pieaugošās izmaksas, ko izraisījis Krievijas karš Ukrainā, un enerģijas cenas. Tāpēc būtu nepareizi šobrīd uzlikt jaunus administratīvos slogus un radīt traucējumus ostās un piegādes ķēdēs. Atlikusī importa kontrole ES precēm šogad vairs netiks ieviesta, tādējādi ietaupot Lielbritānijas uzņēmumu ikgadējās izmaksas līdz 1 miljardam mārciņu," vēsta parlamenta izplatītais paziņojums, ko sagatavojis Brexit iespēju un valdības efektivitātes ministrs Džeikobs Rīss-Mogs.

"Apvienotās Karalistes valdība šobrīd paātrina pārveides programmu, lai digitalizētu Lielbritānijas robežas, izmantojot jaunas tehnoloģijas un datus, lai samazinātu izmaksas uzņēmumiem un patērētājiem. Tā ir jauna pieeja jaunam laikmetam, jo ​​Lielbritānija maksimāli palielina ieguvumus, ko sniedz izstāšanās no ES, un ievieš pareizo politiku mūsu tirdzniecībai ar visu pasauli," teikts paziņojumā

Tāpat izplatītajā paziņojumā tiek vēstīts, ka: "šogad ES preču importa kontrole netiks ieviesta.". Plānots, ka rudenī Lielbritānijas atbildīgās organizācijas publicēs jauno Mērķa darbības modeli, kas noteiks Apvienotās Karalistes jauno robežu importa kontroles režīmu, un 2023. gada beigās plānots ieviest kontroles režīmu. 

Atsaucoties uz izplatīto paziņojumu, tālāk norādītās kontroles, kuras bija plānots ieviest no 2022. gada jūlija, šobrīd vēl netiks ieviestas.

  • Prasība veikt turpmākas sanitārās un fitosanitārās (SPS) pārbaudes attiecībā uz ES importu, kas pašlaik atrodas galamērķī, ir jāpārvieto uz robežkontroles punktu (BCP).
  • Prasība par drošuma un drošuma deklarācijām par ES importu.
  • Prasība par turpmāku veselības sertifikātu un SPS pārbaudēm ES importam.
  • Atdzesētas gaļas importa aizliegumi un ierobežojumi no ES.

Plašāka informācija par izmaiņām pieejama paziņojumā šeit

Avots
UK Parliament

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri