Pārlekt uz galveno saturu

Palielināts pieejamais finansējums “Altum” apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programmai

Pēc Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinājuma valdība otrdien, 5.martā, apstiprinājusi grozījumus kārtībā par valsts atbalsta programmu aizdevumu piešķiršanai apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zvejniecībā un akvakultūrā, pārvirzot apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programmai 2 756 384 eiro no citām sabiedrības "Altum" administrētajām programmām.

Pārvirzītā papildu finansējuma izmantošana dos iespēju sabiedrībai "Altum" turpināt aizdevumu izsniegšanu apgrozāmajiem līdzekļiem ar iespējamo zemāko procentu likmi. Programmā noteiktā kredītprocentu likme no 3,5%, bet tā var tikt paaugstināta, ņemot vērā katra klienta risku, esošo situāciju saimniecībā un izmantoto de minimis apjomu.

Šai programmai papildu administratīvo izmaksu pārcenojums netiek piemērots. Kopējais programmas finansējums būs 34,1 miljoni eiro.

Apgrozāmo līdzekļu novirzīšana apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programmai ļaus lauksaimiekiem, zivsaimniekiem, mežsaimniekiem norēķināties par esošajām saistībām, kas, nemot vērā 2023.gada klimatisko un tirgus apstākļu ietekmi, ir ļoti nozīmīgi.

Pilnu ziņu iespējams lasīt Zemkopības ministrijas mājaslapā

Avots
ZM / ALTUM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri