Pārlekt uz galveno saturu

Notikusi projekta “Eiropas robežu reģioni sociālajai uzņēmējdarbībai (BRESE)” ceturtā starpreģionu sanāksme

2021. gada 17. jūnijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji piedalījās Interreg Europe projekta Nr. PGI05876 “Eiropas robežu reģioni sociālajai uzņēmējdarbībai (BRESE)” (Projekts) ceturtajā partneru starpreģionu sanāksmē, kuru šoreiz tiešsaistē organizēja Projekta partneris HAMAG-BICRO – Horvātijas mazo un vidējo uzņēmumu, inovāciju un investīciju aģentūra.

Projekta starpreģionu sanāksmju mērķis ir iepazīstināt ar sociālās uzņēmējdarbības jomas pašreizējo stāvokli un labo praksi katrā no Projekta partneru reģioniem, un šoreiz sanāksmes dalībnieki uzzināja vairāk par situāciju Horvātijā, Bosnijā un Hercegovinā un Melnkalnē.

Sanāksmi atklāja HAMAG-BICRO pārstāvis, Projekta vadītājs Ivans Podrugs (Ivan Podrug), kurš pastāstīja par HAMAG-BICRO lomu Projekta īstenošanā un pārrobežu sadarbības zonas statistiskās analīzes rezultātiem (Interreg IPA pārrobežu sadarbības programma “Horvātija - Bosnija un Hercegovina - Melnkalne 2014-2020”).

Ivana Sesara (Ivana Sesar) no Horvātijas Darba, pensiju sistēmas, ģimenes un sociālās politikas ministrijas iepazīstināja ar stratēģiju sociālās uzņēmējdarbības attīstībai Horvātijas Republikā 2015. – 2020. gadam. Stratēģija bija pamats, lai publicētu divus atklātus uzaicinājumus sociālajiem uzņēmējiem, kurus 2014. – 2020. gadā finansēja no Eiropas Sociālā fonda. Sociālā uzņēmējdarbība ir atzīta arī ierosinātajā Eiropas Sociālā fonda Plus regulā (2021. – 2027. gada finanšu periods) kā būtiska joma turpmākiem ieguldījumiem.

Sanāksmē piedalījās arī Igors Miloševičs (Igor Milošević) no Melnkalnes Demokrātiskās labklājības asociācijas "Siena" un Erols Mujanovičs (Erol Mujanović), neatkarīgs eksperts, kurš iepazīstināja ar Melnkalnes un Bosnijas un Hercegovinas tiesisko regulējumu.

Renata Brkiča (Renata Brkić) no sociālās ietekmes ieguldījumu fonda “Feelsgood” pastāstīja par fonda darbības uzsākšanu un paskaidroja ieguldījumu stratēģiju. Īpaša fonda uzmanība tiks pievērsta ieguldījumiem uzņēmumos to attīstības sākumposmā, kur nepieciešams pamatkapitāls, lai tie spētu sasniegt vērienīgu izaugsmi un spētu palielināt pozitīvo sociālo ietekmi Horvātijā vai citur Eiropas Savienībā. Vairāk informācijas atrodama šeit: https://www.feelsgoodcapital.com/

Sanāksme noslēdzās ar diviem sociāli atbildīgas uzņēmējdarbības labās prakses piemēriem, ko prezentēja Ivans Božičs (Ivan Božić) no sociālā kooperatīva “Humana Nova” (Horvātija) un Nadira Škaļiča-Mingasona (Nadira Škaljić Mingasson) no uzņēmuma “STITCH22” (Bosnija un Hercegovina).

“Humana Nova” ir sociāls uzņēmums, kas darbojas trīs jomās: vides, sociālajā un ekonomiskajā. Tas veicina cilvēku ar invaliditāti un citu atstumtu grupu nodarbinātību, kuri no lietotiem tekstilizstrādājumiem rada un pārdod jaunas un inovatīvas vērtības. Visa gūtā peļņa tiek atkārtoti investēta uzņēmumā, tādējādi tas ir liels ieguldījums vietējās sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā. Vairāk informācijas par uzņēmumu atrodama šeit: https://humananova.org/

Savukārt “STITCH22” ir specializēta kompānija Sarajevā, Bosnijā un Hercegovinā, kas piedāvā ar rokām izgatavotus augstas kvalitātes apģērbus un dekoratīvus izstrādājumus no dzijas. Uzņēmuma misija ir dot darbu sievietēm Bosnijā un Hercegovinā, ļaujot viņām izmantot tradicionālās prasmes un zināšanas. Vairāk informācijas pieejama šeit:  https://stitch22.ba/en/

Nākamā Projekta starpreģionu sanāksme notiks 2021. gada rudenī un to organizēs Projekta partneris Slovākijas Biznesa aģentūra.

Plašāka informācija par Projektu BRESE pieejama arī oficiālajā mājaslapā un sociālajos tīklos:

https://www.interregeurope.eu/BRESE/
https://www.facebook.com/BRESEproject
https://twitter.com/BresEproject

Avots
VARAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri