Pārlekt uz galveno saturu

Notiks Latvijas un Nīderlandes vēja enerģijas biznesa forums

Pieņemot enerģētikas krīzes izaicinājumus, arvien lielāka loma būs tādiem atjaunojamās enerģijas avotiem kā vējš, tādēļ Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Nīderlandes vēstniecību un Latvijas vēja enerģijas asociāciju 12. aprīlī plkst. 13.00 visus interesentus aicina uz Latvijas un Nīderlandes vēja enerģijas biznesa forumu, kurš tiks aizvadīts klātienē viesnīcas Radisson Blu Latvija, Alfa zālē.

Nīderlandes Karalistes vēstniece Latvijā Klaudija Pītersi: “Nīderlandes un Latvijas ekonomiskajām attiecībām ir ilgstoša vēsture, kas aizsākās pirms 8 gadsimtiem. Pagājušajā gadā mēs svinējām diplomātisko attiecību 100 jubileju. Vēja enerģijas tematikai veltītā tirdzniecības misija uz Latviju atvedīs daudzus pieredzējušus Nīderlandes uzņēmumus, kuri ir ieinteresēti veidot partnerību ar Latviju. Nīderlandē daudzu gadu garumā esam uzkrājuši pasaules līmeņa pieredzi kā visefektīvāk izmantot inovatīvus risinājumus un tehnoloģijas vēja enerģijas jomā. Martā Nīderlandes valdība paziņoja, ka līdz 2030. gadam jūras vēja enerģija kļūs par Nīderlandes lielāko enerģijas avotu, sasniedzot 21 GW jaudu. Mēs atbalstām šo uz ilgtspēju vērsto nozari, ņemot vērā izaicinājumus saistībā ar pāreju uz zaļāku enerģētiku. Pašā Nīderlandes uzņēmēju delegācijas vizīte Latvijā, Igaunijā un Lietuvā ir apliecinājums ieinteresētībai veidot ciešākus biznesa kontaktus un dalīties pieredzē un zināšanās”.

Šī foruma mērķis būs iepazīstināt uzņēmējus un saistītās organizācijas ar Nīderlandes pieredzi vēja enerģijas nozares attīstīšanā gan uz sauszemes, gan jūrā, kā arī iezīmēt Latvijas vēja enerģijas nozares tālākās izaugsmes scenārijus.

“Latvija ir apņēmusies līdz 2050. gadam pilnībā atteikties no fosilajiem energoresursiem un viens no virzieniem, kurā vēlamies iet ir vēja enerģija. Latvija vēja parkos saražo tikai līdz 2% no kopējā elektroenerģijas daudzuma, bet ES vidēji tie 15%. Šobrīd strādājam ar vairākiem investīciju projektiem tieši saistībā ar vēja parku attīstību, tostarp atkrastes vēja parkiem, kuros vēja turbīnas tiek izbūvētas jūrā. Nīderlandei ir liela pieredze šādu parku attīstībā, tādēļ redzam potenciālu ciešākai sadarbībai un partnerībai jaunu projektu attīstībā,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Biznesa forumā tiks sniegts ieskats abu valstu vēja enerģētikas sektoros un iezīmēti potenciālie sadarbības virzieni. Foruma darba kārtībā ietvertas divas paneļdiskusijas, kurās tiks runāts par ostu lomu vēja parku attīstībā un zaļā ūdeņraža projektiem. Tāpat foruma dalībniekiem būs iespēja organizēt B2B tikšanās.

Pasākumā no Nīderlandes puses piedalīsies jūras vēja parku nozari pārstāvošu uzņēmēju delegācija, kuru vadīs Nīderlandes Attīstības aģentūras Starptautiskās tirdzniecības departamenta rīkotājdirektore Anete Vijeringa (Annette Wijering) kā arī Nīderlandes Vēja enerģijas asociācijas priekšsēdētājs Hanss Timers (Hans Timmers).

Forumu atklās LIAA direktors K.Rožkalns un Nīderlandes Karalistes vēstniece Latvijā Klaudija Pītersi (H.E. Claudia Pieterse), kam sekos abu valstu nozares pārstāvju prezentācijas un paneļdiskusijas par tādām tēmām kā ostu un infrastruktūras loma vēja fermu veidošanā un tādiem alternatīvajiem enerģijas avotiem kā zaļais ūdeņradis.

Saskaņā ar Starptautiskās Enerģētikas aģentūras (IEA) datiem jūras vēja enerģija līdz 2042. gadam varētu kļūt par galveno elektroenerģijas ražošanas avotu Eiropā. Jūras vēja enerģija ne tikai veicina klimata un enerģētikas mērķu sasniegšanu, bet arī atbalsta ekonomikas izaugsmi un paver jaunas biznesa iespējas. ES kopējais mērķis līdz 2030. gadam ir samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par vismaz 55% salīdzinājumā ar 1990. gadu un atkrastes vēja parki ir viens no soļiem, kas palīdzēs sasniegt šos mērķus. Baltijas jūrai ir liels jūras vēja enerģijas potenciāls, sagaidot, ka ražošanas jauda līdz 2050. gadam varētu palielināties vairāk nekā 40 reizes.

Dalība forumā ir bez maksas un tas norisināsies angļu valodā. Iepazīties ar foruma programmu un pieteikt savu dalību var LIAA mājas lapā. Jāuzsver, ka dalība pasākumā būs iespējama tikai klātienē un attālinātā līdzdalības iespēja netiek plānota.

Informāciju sagatavoja LIAA Komunikācijas un informācijas departaments. Kontakti: prese@liaa.gov.lv. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri