Pārlekt uz galveno saturu

Notiks Latvijas Bankas starptautiskā konference "Ilgtspējīga ekonomika pārmaiņu laikos"

Latvijas Banka 2021.gada 20.septembrī (sākums plkst. 13.30) rīkos gadskārtējo tautsaimniecības konferenci, kas šogad veltīta ilgtspējīgas ekonomikas tēmai. Konferencē būs divas paneļdiskusijas - "Monetārā un fiskālā politika - mijiedarbība vai cīņa?" un "Ilgtspēja - ceļā uz līdzsvarotu attīstību".

Starptautiskā konference "Ilgtspējīga ekonomika pārmaiņu laikos" notiks pamatā attālināti, ievērojot Covid-19 pandēmijas laikā noteiktos drošības pasākumus. Lielākā daļa runātāju, kā arī skatītāji piedalīsies, izmantojot mūsdienīgu videokonferenču tehnoloģiju sniegtās priekšrocības.

Konferenci ikviens interesents varēs vērot tiešraidē tīmekļvietnē makroekonomika.lv un ziņu portālos, kā arī uzdot jautājumus starptautiskajiem un Latvijas ekspertiem (izmantojot platformu sli.do, kods #LBconference).

Konferences dalībniekus un vērotājus ar ievadreferātu uzrunās Eiropas Centrālās bankas (ECB) valdes locekle Izabela Šnābele (Isabel Schnabel).

Sekojošajā paneļdiskusijā "Monetārā un fiskālā politika - mijiedarbība vai cīņa?" tiks spriests par šādām tēmām:

• Monetārās un fiskālās politikas mijiedarbība, valsts investīciju un parāda ilgtspējas nozīme zemu un negatīvu procentu likmju un izaugsmes atšķirību apstākļos.

• Kādus potenciālos riskus rada parādu pieaugums pēcpandēmijas periodā pasaulē un eiro zonā? Kādas izvēles šāda fiskālā politika atstāj monetārajai politikai? Kā vēsturiski zemās procentu likmes ir ietekmējušas monetārās un fiskālās politikas mijiedarbību? Kā zemās procentu likmes var veicināt iespējamas pārmaiņas ES fiskālajā arhitektūrā?

• ECB jaunā monetārās politikas stratēģija.

Šo paneļdiskusiju moderēs starptautiskās ziņu aģentūras Reuters žurnālists Džons O'Donels (John O'Donnell), piedalīsies I. Šnābele, Latvijas Bankas prezidents, ECB padomes loceklis Mārtiņš Kazāks, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, Starptautiskās norēķinu bankas Monetārās un ekonomikas pārvaldes vadītājs Klaudio Borio (Claudio Borio) un Starptautiskā Ekonomikas pētniecības centra vecākais pētnieks, Pompeu Fabra Universitātes profesors un Barselonas Ekonomikas augstskolas profesors Hordi Gali (Jordi Gali).

Otrajā paneļdiskusijā "Ilgtspēja - ceļā uz līdzsvarotu attīstību" tiks diskutēts par šādiem jautājumiem:

• Ilgtspējas tematika centrālās bankas darbā: kāda ir saikne ar centrālās bankas funkcijām?

• Eiropas Komisijas Zaļais kurss, tā prioritātes līmenis, kopējais mērķis, instrumenti.

• Cik tālu esam no ilgtspējas mērķiem, vai skaidri apzināmies esošo situāciju? Kādas ir neizmantotās iespējas, resursi?

• Kāda ir finanšu sektora loma zaļas transformācijas procesā?

Diskusiju moderēs Latvijas Bankas padomes padomnieks un Latvijas Bankas ilgtspējas virziena vadītājs Edvards Kušners, piedalīsies Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre, Saeimas deputāte Krista Baumane, Latvijas Bankas padomes loceklis Andris Vilks un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale.

Detalizēta informācija par konferenci, kā arī tās tiešraide būs pieejama tīmekļvietnē makroekonomika.lv. Sekot līdzi diskusijām aicināti arī plašsaziņas līdzekļi. Konferences darba valodas būs angļu (ievadreferāts un pirmā paneļdiskusija) un latviešu (otrā paneļdiskusija); tiks nodrošināts sinhronais tulkojums.

Informāciju sagatavoja Latvijas Bankas preses dienests. Foto: Zane Bitere, LETA. 

Avots
Latvijas Banka

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri