Pārlekt uz galveno saturu

Mentālā noguruma monitorings, transportlīdzekļi no koka saplākšņiem, melanomas detektori, roboti un citas inovācijas izstādē "RIGA COMM 2021"

Arī šogad Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā (EEN-Latvija) izstādē "RIGA COMM 2021" organizē ekspozīciju "Inovācijas IT un elektronikā", kurā piedalīsies ar informācijas tehnoloģiju un elektronikas nozari saistītas universitātes un pētniecības institūti, kā arī vairāki jaunuzņēmumi. Ekspozīciju atradīsiet 2.hallē (B14). Izstāde notiks no 1š.g. 4. līdz 15.oktobrim izstāžu hallē Ķīpsalā.

Zinātnieki un uzņēmēji aktīvi strādā pie jaunu pētījumu veikšanas un inovatīvu produktu izstrādes, ar kuriem vēlas iepazīstināt plašāku sabiedrību. Minēsim tikai dažus, lai pārējie sagādātu patīkamu pārsteigumu, apmeklējot Latvijas Tehnoloģiskā centra organizēto ekspozīciju "Inovācijas IT un elektronikā".

Mentālā noguruma monitorings

Jaunums Latvijā un pasaulē! SIA Integris kopā ar Rīgas Tehniskās universitates Viedo datorsistēmu institūtu prezentēs inovatīvu sistēmu mentālā noguruma monitoringam un novērtēšanai, kas paredzēta savlaicīgai tās lietotāju brīdināšanai par nepieciešamību pārtraukt darbu un atpūsties.

Unikālā sistēma paredzēta izmantošanai profesijās, kur nogurums var radīt bīstamas situācijas, piemēram, operatori, dispičeri un transportlīdzekļu vadītāji.

Daudzfunkcionāls transportlīdzeklis no koka saplākšņiem

Iepazīstinām ar SIA "PILOT Automotive Labs Europe", kurš prezentēs daudzfunkcionālu, dabai draudzīgu transportlīdzekli no koka saplākšņiem. Globālā ekoloģisko transportlīdzekļu projekta "Woodpecker" ietvaros Latvijā ir uzprojektēta un izgatavota elektriska transportlīdzekļa platforma, kuras konstrukcijas pamatā izmantots bērza saplāksnis.

Transportlīdzekļa platforma ir pilnībā elektroniski vadāma - ar tālvadības pulti, attālināti, vai ieprogrammēta autonomai kustībai. Pievienojot virsbūves komponentus, tā kļūst par neliela izmēra auto ar visiem tik ierasto stūres vadību. Auto ir kluss un ekoloģisks. Elektriskā piedziņa ļauj izmantot saules enerģiju un atjaunojamo enerģiju.

Transportlīdzeklis ir veidots pēc aprites ekonomikas koncepcijas - lielākā daļa detaļu ir pārstrādājamas.

Ierīce ādas vēža agrīnai bezkontakta diagnostikai

Jaunuzņēmums SIA "Bdetect" prezentēs portatīvu ierīci ādas vēža - melanomas agrīnai diagnostikai. Izstādes laikā ierīces izstrādātāji vēlas uzklausīt apmeklētāju viedokļus, lai saprastu, vai šādai melanomu detekcijas ierīcei ir pieprasījums tirgū, un kādi uzlabojumi tai vēl ir nepieciešami.

BIMSynch - profesionāls instruments būvniecības procesu optimizēšanai un kontrolei

Stendā būs iespējams iepazīties ar inovatīvu platformu, papildinātās realitātes mobilo lietotni ar serveru sistēmu, kas sniedz priekšrocības un pievienoto vērtību būvniecības industrijā. Reālā laika 3D vizualizācija un plānu savietojamība, iesaistīto pušu komunikācija visos posmos, nodrošina tieši to precizitāti, kādu industrija un tirgus sagaida.

Mobilie, humanoīdie NAO roboti, tālvadības gaisa kuģi (droni)

Transporta un sakaru institūts (TSI) ir vienīgā augstskola Latvijā, kura mācību procesā izmanto humanoīdos NAO robotus, kas ļauj pārbaudīt, kā cilvēku radītā lietojumprogramma strādā ne tikai teorijā, bet arī praksē. Izstādē pārliecināsieties, kā 58 centimetrus garais un 4 kilogramus smagais NAO viegli izveido empātisku saikni ar cilvēkiem. NAO roboti spētu viegli identificēt dažādus objektus, to formu un krāsu, atpazīt un iegaumēt cilvēka seju, veidot dialogus vairāk nekā 20 valodās, noteikt savu atrašanās vietu un atpazīt brīdi, kad ir apgāzies.

Turklāt stenda apmeklētājiem ne tikai tiks demonstrētas tālvadības gaisa kuģu (dronu) sistēmas, bet arī tiks sniegta informācija par dronu lietošanas apmācības iespējām, lai to izmantošana būtu legāla un droša sabiedrībai, veicot paaugstināta riska operācijas atbilstoši CAA prasībām.

Izstādē RIGA COMM būs iespēja uzzināt par profesionālajiem kursiem aviācijas, IT, biznesa vadības un loģistikas jomās, kvalifikācijas celšanas un studiju iespējām Transporta un sakaru institūtā.

Novatoriski risinājumi efektivitātes un kvalitātes veicināšanai siltumnīcu sektorā

RTU Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts (IEEI) prezentēs vairākus pētījumus. Gan par inovatīviem kustību sensoriem un ielu apgaismojuma vadības sistēmu algoritmiem, gan novatoriskiem risinājumiem un metodēm efektivitātes un kvalitātes veicināšanai siltumnīcu sektorā, izmantojot IoT sensoru risinājumus, gan daudziem citiem.

Paralēli Inovācijas stendā būs pieejamas speciālistu konsultācijas par inovācijas, pētniecības un attīstības, tehnoloģiju pārneses, patentēšanas un inovatīviem digitālās veselības risinājumiem. Ieinteresējām?

Ikviens apmeklētājs ir laipni gaidīts RIGA COMM 2021 Inovācijas stendā š.g.14. un 15.oktobrī, kas atradīsies BT1 izstāžu kompleksa 2.hallē B 14.

Izstādi drīkst apmeklēt, uzrādot derīgu vakcinācijas sertifikātu pret Covid-19 vai personas, kas pēdējā pusgada laikā ir to izslimojušas, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Informāciju sagatavoja Diāna Zobena, Latvijas Tehnoloģiskā centra komunikāciju projektu vadītāja. Foto: Projekts "Woodpecker". 

Avots
Latvijas Tehnoloģiskais centrs

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri