Pārlekt uz galveno saturu

Luminor kā pirmā Baltijā pievienojas Finanšu nozares partnerībai oglekļa dioksīda emisiju uzskaitei

Luminor ir pirmā finanšu iestāde Baltijā, kas pievienojusies Finanšu nozares partnerībai oglekļa dioksīda emisiju uzskaitei (PCAF) un ievieš kreditēšanas un ieguldījumu portfelim siltumnīcefekta gāzu uzskaites standartu.

"Mēs speram nākamo soli uzņēmuma ilgtspējīgas attīstības virzienā, monitorējot mūsu portfeļa siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijas visās Baltijas valstīs. Partnerības standarta ieviešana nozīmē to, ka nākamgad mēs lūgsim plašāku informāciju mūsu klientiem saistībā ar siltumnīcas gāzu emisijām kreditēšanas produktiem un ieguldījumiem," skaidro Luminor Ilgtspējības vadītāja Kadri Vunder-Fontana.

"Turpmāk mēs ņemsim vērā gan tiešās, gan netiešās organizāciju siltumnīcefekta gāzu emisijas. Šī informācija sniegs pārskatu par Baltijas valstu uzņēmumu ietekmi uz klimata pārmaiņām un palīdzēs mums noskaidrot, ar kādiem izaicinājumiem saskaras uzņēmumi, lai samazinātu oglekļa dioksīda apjomu. Esam ļoti priecīgi par iespēju aktualizēt šo tēmu saviem klientiem un sniegt atbalstu ceļā uz dabai draudzīgām pārmaiņām. Šobrīd arī strādājam pie Luminor jaunās ilgtspējības politikas apstiprināšanas, un jau no šī gada īstenojam pasākumus, veicinot dabai draudzīgas iniciatīvas," piebilst K. Vunder-Fontana.

Finanšu nozares partnerība oglekļa dioksīda emisiju uzskaitei ir sadarbība starp finanšu iestādēm visā pasaulē, lai nodrošinātu vienotu informācijas iegūšanu un novērtēšanu par kreditēšanas un ieguldījumu pakalpojumu radītajām siltumnīcefekta gāzu emisijām. Ar vairāk nekā 140 bankām un investoriem no pieciem pasaules kontinentiem, partnerība strauji paplašinās gan Ziemeļamerikā un Latīņamerikā, gan Eiropā, Āfrikā, Āzijas un Klusā okeāna reģionā.

Par Luminor:

Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar aptuveni 870 tūkstošiem klientu, 2300 darbiniekiem, kā arī 14,9% tirgus daļu noguldījumos un 16,9% tirgus daļu kreditēšanā 2021.gada marta beigās. Luminor pašu kapitāls sastāda 1.7 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 23,4%.

Par Finanšu nozares partnerību oglekļa dioksīda emisiju uzskaitei

Finanšu nozares partnerība oglekļa dioksīda emisiju uzskaitei savu darbību uzsāka 2019.gada septembrī. Šobrīd iniciatīvu ir parakstījušas vairāk nekā 140 bankas un investori no visas pasaules. Tās dalībnieki sadarbojas, lai kopīgi izstrādātu Finanšu nozares globālo siltumnīcefekta gāzu uzskaites un rādītāju ziņošanas standartu, mērītu un atklātu aizdevumu un ieguldījumu pakalpojumu siltumnīcefekta gāzu emisijas. Ar šo partnerības dalībnieki sper būtisku soli, lai novērtētu ar klimata pārmaiņām saistītos riskus, izvirzītu mērķus saskaņā ar Parīzes klimata vienošanos un izstrādātu efektīvas stratēģijas mūsu sabiedrības dekarbonizācijai. Vairāk informācijas šeit: https://carbonaccountingfinancials.com/

Avots
Preses relīze

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri