Pārlekt uz galveno saturu

Luminor iepazīstinās ar pētījumu par Latvijas novadu attīstību pandēmijas laikā

Luminor banka ekonomists Pēteris Strautiņš aicina uz tiešsaistes prezentāciju, kurā viņš iepazīstinās ar jaunāko pētījumu par Latvijas pilsētu un novadu attīstību pandēmijas apstākļos. Pētījuma prezentācija notiks 17.augustā plkst. 10.30, un ikviens ir aicināts tai sekot līdzi tiešsaistē Luminor Latvija Facebook profilā.

"Pandēmijas laikā dažādu nozaru attīstība ir bijusi krasi atšķirīga - dažas guvušas lieliskus panākumus eksportā, citas piedzīvojušas dziļu krīzi. Līdz ar to atšķirīgs ir bijis arī pilsētu un novadu ekonomikas sniegums, jo Latvijas ekonomiskā ģeogrāfija ir ļoti "raiba" un reģioni specializējas dažādās nozarēs," skaidro Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

Viņš norāda, ka dažādu pašvaldību attīstību pērn ietekmējusi arī to spēja piesaistīt investīcijas nozarēs, kas spēj pelnīt naudu no preču un pakalpojumu pārdošanas pārējā Latvijā un pasaulē.

Par šiem un citiem Latvijai svarīgiem jautājumiem tiešsaistes prezentācijā stāstīs Pēteris Strautiņš:

• Kādi faktori noteica nozaru sekmes pandēmijas laikā?

• Kuri novadi un pilsētas pagājušajā gadā attīstījās vissekmīgāk?

• Kā reģionu attīstību ietekmēja to eksporta struktūra?

• Kā pērn un laika periodā kopš 2014.gada reģionu labklājību ietekmēja meža nozare, tās attīstība un produktu struktūras izmaiņas?

Pētījums par Latvijas reģionu ekonomiku tiek veikts jau ceturto gadu, un tā mērķis ir izvērtēt, kāda ir reģionu, novadu un pilsētu ekonomiku spēja pelnīt, pārdodot preces un pakalpojumus pārējā Latvijā un pasaulē. Šī gada pētījumā izmantoti dati par 2280 uzņēmumiem, kā arī dati, kas netieši ļauj novērtēt lauksaimniecības devumu reģionu ekonomikā.

Informāciju sagatavoja Inese Kronberga, Luminor sabiedrisko attiecību vadītāja. Foto: Edijs Pālens, LETA. 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri