Pārlekt uz galveno saturu

LTRK pārstāvis apstiprināts Eiropas Centrālās bankas Digitālā eiro tirgus konsultatīvajā grupā

Lielākās Latvijas uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) Finanšu sektora attīstības komitejas priekšsēdētājs, SIA “Mobilly” valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs kā uzņēmuma “Mobilly” pārstāvis apstiprināts Eiropas Centrālās bankas izveidotajā Digitālā eiro tirgus konsultatīvajā grupā (Digital Euro Market Advisory Group).

V. Bergs ir vienīgais no 30 starptautiskās komandas ekspertiem, kuri lems par digitālā eiro tirgus izveidošanu, kurš pārstāv Latviju. Viņam ir nepieciešamā pieredze un izpratne par eirozonas maksājumu tirgu.

“Esmu pagodināts par iespēju sniegt vērtīgo “Mobilly” pieredzi digitālā eiro attīstībā, lai palīdzētu šim risinājumam kļūt par patiesi ērtu un plaši izmantojamu norēķinu līdzekli visā Eiropā,”  saka V. Bergs.

Šī gada 14. jūlijā Eiropas Centrālās bankas Padomē tika pieņemts vēsturisks lēmums uzsākt digitālā eiro izpētes fāzi, kas praktiski nozīmē, ka pārskatāmā nākotnē eiro zonā paralēli skaidrajai un bezskaidrajai naudai parādīsies vēl trešā naudas forma – digitālais eiro.

Digitālā eiro tirgus konsultatīvajā grupas sanāksmes sāksies 2021. gada novembrī un notiks ne retāk kā reizi ceturksnī. Konstatētās problēmas tiks izskatītas arī  Eurosistēmas izveidotajā forumā institucionālajam dialogam par mazumtirdzniecības maksājumiem – Euro Retail Payments Board . Darba procesā tiek plānota sadarbība ar nozares pārstāvjiem un sabiedrību, izmantojot īpašas aptaujas, piemēram, fokusa grupas,  kā arī tiks organizētas diskusijas un semināri.

Informāciju sagatavoja Kristīne Stepiņa, Sabiedrisko attiecību speciāliste. Publicitātes foto: SIA “Mobilly” valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs.

Avots
LTRK

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri