Pārlekt uz galveno saturu

Londonas starptautiskajā grāmatu tirgū Latviju pārstāv septiņi uzņēmumi

Starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū “London Book Fair 2022” no 5. līdz 7.aprīlim Latviju pārstāves septiņi ar izdevējdarbību saistīti uzņēmumi.

Turpinot 2018. gadā Londonas grāmatu tirgū veiksmīgi aizsākto kampaņu #iamintrovert, šogad izstādes apmeklētāji tiek aicināti ieskatīties intravertā latviešu rakstnieka dzīvoklī. Īpaši veidotajā stendā savus produktus un pakalpojumus prezentēs SIA “Jelgavas tipogrāfija”, SIA “Veiters Korporācija”, SIA “IBC Print Baltic”, SIA “Jāņa Rozes apgāds”, SIA “Pētergailis”, SIA “Aminori” un Latvijas Grāmatizdevēju asociācija.

“Literāri darbi, kā arī izdevējdarbības un poligrāfijas pakalpojumi ir augstas pievienotās vērtības produkts, kurš ir viegli mērogojams. Mūsu radošās industrijas ir sevi labi apliecinājušas eksportā gan grāmatniecības gan kino jomā,” uzskata Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns.

Pasākumā tiks veicināta jaunu kontaktu veidošana, kas sekmētu Latvijas autoru darbu un drukas produktu eksportu Lielbritānijas tirgū.

Latvijas stendā būs apskatāmi Latvijas autoru darbu tulkojumi angļu un citās valodās, kā arī potenciālajiem sadarbības partneriem tiks piedāvātas tulkošanas tiesības vēl netulkotiem darbiem. Līdz šim pazīstamākie veiksmes stāsti šajā jomā bijuši Noras Ikstenas darbs “Mātes piens”, kā arī izdevniecības Anetes Meleces grāmata bērniem “Kiosks”, kas abi tulkoti jau vairāk nekā desmit valodās.

Latvijas nacionālo stendu organizē LIAA sadarbībā ar Latvijas literatūras eksporta platformu “Latvian Literature”.

Londonas grāmatu tirgus šogad norisinās klātienē pēc divu gadu pārtraukuma Covid -19 pandēmijas dēļ. Latvija šajā grāmatu tirgū piedalās kopš 2014. gada, savukārt  2018.gadā, atzīmējot Baltijas valstu simto gadadienu, Latvija līdz ar pārējām Baltijas valstīm izstādē piedalījās viesu valsts statusā.

"London Book Fair" https://www.londonbookfair.co.uk/ ir viena no nozīmīgākajām nozares izstādēm, kas pulcē izdevējus, literāros aģentus, autorus, grāmatu ilustratorus un dizainerus, digitālo risinājumu piedāvātājus, kā arī citus izdevējdarbības un poligrāfijas nozares pārstāvjus. Izstādi ik gadu apmeklē vairāk nekā 20 tūkstoši nozares profesionāļu no 135 pasaules valstīm, savukārt ar stendu regulāri piedalās vairāk nekā 1 000 uzņēmumu no 60 pasaules valstīm.

Latvijas Investīciju attīstības aģentūra sniedza atbalstu pasākuma dalībniekiem, sedzot nacionālā stenda organizatoriskos izdevumus - uzņēmumu dalības maksu un citus izdevumus, kas saistīti ar stenda pakalpojumiem.

Informāciju sagatavoja LIAA Komunikācijas un informācijas departaments. Kontakti: prese@liaa.gov.lv. Foto: Rolands Vorkals. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri