Pārlekt uz galveno saturu

Lindstrom PRODEM pērn eksportējis 95% no Tukumā saražotā darba apģērba

Lindstrom Tukumā izvietotajā darba apģērba ražotnē PRODEM 2021.gadā saražotas 300 000 apģērba vienību. 95% no saražotā apjoma pērn eksportēts, bet 5% tiek realizēts vietējā tirgū. Vienlaikus eksperti atzīst, ka tekstila nozarē šī gada lielākie izaicinājumi saistīti ar izejvielu deficītu un piegāžu kavēšanos.

Neskatoties uz to, ka jau vairāk nekā divus gadus pasaulē plosās pandēmija un uzņēmumi piedzīvo vēl nepieredzētu krīzi, savulaik laicīgi pieņemtie lēmumi Lindstrom darba apģērba ražotnei PRODEM ļāvuši ne tikai noturēt veiksmīgu uzņēmuma darbību, bet arī audzēt saražotā darba apģērba apjomus.

Lielākais PRODEM eksporta tirgus ir Somija, kur tiek eksportētas trīs ceturtdaļas no saražotā sortimenta, tāpat nozīmīgs ir arī Baltijas tirgus. Savukārt, vērtējot uz vietas PRODEM ražotā darba apģērba pieprasījumu Latvijas tirgū, aizvadīto divu gadu laikā realizētais darba apģērba apjoms palicis nemainīgs.

Informē "Lindstrom" PRODEM direktore Inga Jākola: "Lindstrom PRODEM ir sevi pierādījis kā spēcīgu spēlētāju Ziemeļeiropas tirgū, ik gadu turpinot augt un attīstīties. PRODEM ražotnē Tukumā šobrīd tiek nodarbināti 150 cilvēki, un darba apģērbu izstrādājam pēc 2000 darba apģērbu modeļiem. Raksturojot pieprasītākās nozares, likumsakarīgi audzis pieprasījums pēc apģērba medicīnas nozarē. Pieprasījums pēc medicīnas apģērba īpaši auga 2020.gada pavasarī, kad Eiropu pārņema pirmais Covid-19 vilnis, pieprasījumam augot divkārt. Saprotot situācijas nopietnību un prognozējot tās pasliktināšanos, vēl pandēmijas sākuma stadijā veicām pasākumus audumu un aksesuāru pastiprinātai iegādei, veidojot materiālu krājumus. Ja salīdzina audumu un aksesuāru piegādes laiku pirms pandēmijas, kas bija apmēram 2-3 nedēļas, pandēmijas apstākļos to prognozēt ir ļoti sarežģīti un drīzāk - neiespējami. Tie var būt trīs vai pat vairāk mēneši."

I.Jākola gan atzīmē, ka situācijas nopietnības apzināšanās un laicīgi pieņemtie lēmumi ražotnei ļāva pandēmijas laiku pārvarēt ne tikai salīdzinoši mierīgi, bet arī nostiprināt savas pozīcijas tirgū. Papildus jāatzīmē, ka vairākos starptautiskajos tirgos, kuros PRODEM eksportē ražoto darba apģērbu, novērojama tūrisma industrijas atdzīvošanās.

"Citviet audzis pieprasījums pēc darba apģērba viesnīcu un restorānu nozarē, kamēr Latvijā diemžēl šāda tendence pagaidām nav novērota. Tāpat dominē pieprasījums pēc darba apģērba mežrūpniecības un metālapstrādes nozarēs, ņemot vērā, ka abi segmenti ir tautsaimniecības stūrakmens, vienlaikus saglabājot augstas darba apģērba drošības un funkcionalitātes prasības," piebilst I.Jākola.

Līdzīgi kā valstīs, kur tiek eksportēts PRODEM darba apģērbs, arī Latvijā dominē darba apģērba pieprasījums medicīnas nozarē. Tāpat pieprasījums ir no uzņēmumiem mazumtirdzniecības nozarē, pārtikas ražošanā un metālapstrādē.

Tekstila izstrādājumu nozari ietekmē izejvielu deficīts un piegāžu problēmas

Vienlaikus tekstila industrijas eksperti norāda, ka visaptverošā energokrīze, pandēmija un izejvielu deficīts liecina par jauniem izaicinājumiem nozarē.

"Šī gada izaicinājumi saistās ar izejvielu deficītu un piegāžu kavēšanos, jo energokrīze, loģistika un pandēmija ir kā domino efekts, kas diemžēl var rezultēties arī ar tekstilizstrādājumu cenu kāpumu," atzīst PRODEM direktore Inga Jākola.

Neskatoties uz gaidāmo cenu kāpumu, tendences liecina, ka arī turpmāk pieprasījums apģērbu ražošanai un nomai turpinās augt.

Par Lindstrom PRODEM:

Lindstrom PRODEM Latvijā ir Lindstrom Group pirmā ražotne Eiropā, kuras mērķis ir efektīva kvalitatīvu darba apģērbu ražošana, kas iet roku rokā ar atbildību pret vidi un sabiedrību. Piecu gadu laikā uzņēmums ir veiksmīgi realizējis un attīstījis PRODEM konceptu - darba apģērbu ražošanu pēc pieprasījuma, samazinot vidējo ražošanas ilgumu līdz 5 dienām, kamēr tekstilrūpniecības nozarē kopumā ražošanas ilgums ir mērāms mēnešos.

Savu darbību Lindstrom PRODEM apģērbu ražotne uzsāka 2017.gada februārī, šobrīd nodrošinot jau 150 darbavietas. PRODEM saražotā produkcija tiek piegādāta Lindstrom tekstila nomas servisa klientiem Ziemeļeiropā, tai skaitā arī klientiem Latvijā.

Informāciju sagatavoja Kārlis Zariņš, projektu vadītājs, Lindstrom PRODEM. Publicitātes foto. https://lindstromgroup.com/lv/. 

  Avots
  Lindstrom PRODEM

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri