Pārlekt uz galveno saturu

LIAA: Ziemeļamerikā ir liela interese par sadarbību biomedicīnas un kino nozarēs

Aprīļa sākumā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas un ASV tirdzniecības kameru un diasporas organizācijām ASV un Kanādā organizēja tirdzniecības misiju uz Ziemeļameriku, kuras laikā 1. aprīlī Losandželosā norisinājās biznesa konference “Spotlight Latvia”. Savukārt 3. aprīlī tika atklāta LIAA ekonomiskā pārstāvniecība Bostonā, bet 5. aprīlī Toronto.

Losandželosā aizvadītajā biznesa konferencē "Spotlight Latvia” piedalījās vairāk nekā 150 klātienes dalībnieki. Starp viņiem Latvijas un ASV uzņēmēji, kā arī amatpersonas, tostarp Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. “Kopā ar Latvijas uzņēmēju komandu iepazīstinājām ASV uzņēmējus ar Latvijas sasniegumiem, iespējām un konkurētspējīgo piedāvājumu. Esmu pārliecināts, ka šīs konferences rezultātā taps jauni starptautiski kopprojekti, Latvijas eksporta tirgus daļa ASV  paplašināsies, bet ienākošo ārvalstu investīciju apjoms pieaugs,” tā ministrs.

Latviju tirdzniecības misijā ASV un Kanādā pārstāvēja Latvijas Eksportētāju asociācija "The Red Jackets", “PrintOnPack”, “Vigo Health”, “Brand On Demand”, “Forma Pro Films”, “Virtual Film Sets”, “Uzņēmuma radio”, “Brain Games Publishing”, “TalenHub”, “Hyper Reality”, “MFIB”, “Latvijas Biznesa Eņģeļu tīkls”, “FIXAR-AERO”, “Peero”, “CUBED”, “HttPool”, “Sense Media”, “Baltic Pine Films”, “Pharmidea”.

Vairākiem Latvijas uzņēmumiem tirdzniecības misijas laikā izdevās nodibināt vērtīgus kontaktus, kā arī iegūt potenciālos klientus turpmākajai sadarbībai.

“Ziemeļamerika Latvijas uzņēmumiem joprojām ir samērā neapgūts tirgus ar ļoti plašām iespējām. Tirdzniecības misijas laikā mūsu uzņēmumiem bija iespēja tikties ar tādiem pasaules līmeņa līderiem farmācijas nozarē kā “Takeda Pharmaceutical Company”. Liela interese ASV bija arī par LIAA administrēto ārvalstu filmu uzņemšanas atbalsta programmu,” tā LIAA direktors Kaspars Rožkalns, uzsverot, ka potenciāli visātrākie rezultāti sadarbības paplašināšanai ar Ziemeļamerikas uzņēmumiem varētu būt biomedicīnas, jaunuzņēmumu un kino nozarēs.    

Vizītes laikā tika atklātas arī LIAA ekonomiskās pārstāvniecības Bostonā un Toronto, kuras vadīs Reinis Nikolajs Sīpols un Ilze Lācgalve.

Bostona ir nozīmīgs ASV biznesa centrs, kurā strauji attīstās biotehnoloģiju, biomedicīnas un citas viedo specializāciju nozares, tādēļ pārstāvniecības darbā liels uzsvars tiks likts uz sadarbības attīstību farmācijas un biotehnoloģiju jomā.

Pieņemšana par godu LIAA pārstāvniecības atklāšanai Toronto bija viens no pirmajiem klātienes pasākumiem pēc pandēmijas ierobežojumu atcelšanas. Uzreiz pēc svinīgās atklāšanas LIAA ekonomiskās pārstāvniecības vadītāja Ilze Lācgalve un delegācija no Latvijas, kurai pievienojās arī Latvijas vēstnieks Kanādā Kaspars Ozoliņš, tikās gan ar Toronto universitātes “Health Innovation Hub” pārstāvjiem, Ontario ekonomiskās attīstības ministriju un citiem potenciālajiem sadarbības partneriem. Būtiska loma vizītes organizēšanā un pārstāvniecības atklāšanas pasākumā bija Latvijas goda konsulam Ontario, uzņēmējam Kārlim Vasarājam.

Informācija sagatavota LIAA Komunikācijas un informācijas departamentā. Kontakti: prese@liaa.gov.lv. Publicitātes foto. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri