Pārlekt uz galveno saturu

LFAA izpilddirektore Eiropas kopienas farmaceitiskajā organizācijā prezentē Latvijas pieeju Ukrainas farmaceitu nodarbināšanā

Piedaloties Eiropas Savienības farmaceitiskās organizācijas (The Pharmaceutical Group of the European Union, PGEU) izpildkomitejas sanāksmē un padomnieku sēdē Briselē šonedēļ Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācijas (LFAA) izpilddirektore Kristīne Jučkoviča informēja Eiropas kolēģus par Latvijas pieeju Ukrainas civiliedzīvotāju, specifiski - farmaceitu, kuri devušies bēgļu gaitās, nodarbināšanā.

Jučkoviča stāstīja par lēmumu, kas tapis pēc LFAA un Latvijas Farmaceitu biedrības saskaņotas iniciatīvas - veikt izmaiņas Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, saskaņā ar kurām iespējama Ukrainas civiliedzīvotāju nodarbinātība farmaceitiskajā aprūpē. Likums paredz piemērot Ministru kabineta noteiktu īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanas kārtību Latvijas Republikā reglamentētā profesijā farmaceitiem un farmaceita asistentiem, kuri ir Ukrainas civiliedzīvotāji. Noteikts, ka šīs personas Latvijā strādās farmaceita tiešā vadībā klātienē.

PGEU locekļi uzklausīja Latvijas ziņojumu un piedāvāja šādu pieeju piemērot arī citām valstīm, kas ir organizācijas sastāvā.

Sanāksmes laikā notika arī attālināta sazināšanās ar Visukrainas farmaceitu kameras vadītāju Oļegu Kļimovu, kurš informēja par farmaceitu un aptieku situāciju kara sagrautajā Ukrainā, medikamentu piegādes un citām problēmām. PGEU nolēma arī piešķirt simbolisku ziedojumu Kļimova vadītās organizācijas vajadzībām.

LFAA ir PGEU biedrs, tā apvieno Eiropas aptieku organizācijas 32 valstīs un ir viens no farmācijas politikas veidotājiem Eiropā.

Par LFAA

Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija ir nevalstiska organizācija, kas dibināta 2008.gadā kā Aptieku īpašnieku asociācija. Kopš 2021.gada maija tā darbojas kā Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija. Asociācijas darbības misija ir nodrošināt Latvijā tādu farmaceitiskās darbības vidi un regulējumu, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu saņemt efektīvu farmaceitisko aprūpi. Asociācijā darbojas SIA "BENU Aptieka Latvija", SIA "Apotheka", AS "Sentor Farm Aptiekas" un SIA "Latvijas aptieka". Vairāk informācijas www.lfaa.lv

Informāciju sagatavoja Kristīne Jučkoviča, Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācijas izpilddirektore. Kontakti: kristine.juckovica@lfaa.lv. 

Avots
LFAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri