Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas uzņēmēju dalība Valsts prezidenta Egila Levita vizītē Apvienotajos Arābu Emirātos

Novembra beigās noritēja Valsts prezidenta Egila Levita vizīte Apvienotajos Arābu Emirātos Dubaijā, EXPO 2020 laikā. Prezidents kopā ar uzņēmēju delegāciju devās iepazīt Dubaijas biznesa vidi un prezentēt Latviju.

Uzņēmēja Eva Narunovska, "IT Sapiens" vadītāja atzinīgi vērtē dalību valsts vizītē Dubaijā: "Uzņēmums pēdējo mēnešu laikā saskāries ar vairākiem izaicinājumiem, bet nepilnā nedēļa Dubaijā ir devusi milzu atspērienu, uzlabojot gan darba dunu, gan iekšējo pārliecību, ka produktam Sapiens.BI ir liels potenciāls apgūt gan Dubaijas tirgu, gan nostiprināt pozīcijas tepat Latvijā."

Lāsma Adamoviča (SIA “Madonas uguns siers”) arī atzīst, ka "dalība EXPO 2020 ir atvērusi durvis tepat Latvijā uz daudzu restorānu virtuvēm, jo visi vēlas uzzināt, kas ir tas siers, kas iekarojis Dubaijas sirdi."

AS "Jelgavas Mašīnbūves rūpnīca" B2B tikšanās ar EDMAC Engineering Consultant rezultējās tik labi, ka ir norunāta jau nākamā tikšanās janvāra vidū, kā arī aviobiļetes jau kabatā, jo kā vēsta veca latviešu paruna "dzelzs jākaļ kamēr karsta".

Tam var piekrist arī kompānijas UPOlife vadītājs Normunds Daudišs, jo B2B tikšanās rezultējušās ar pozitīvu interesi no arābu uzņēmēju puses. Nākošās tikšanās jau norunātas izstādes "Arab Health 2022" laikā.

SIA ”Vividtech” pārstāvis atzīmē, ka Dubaijā pavadītais laiks ir bijis lietderīgs, jo bez norunātajām B2B tikšanās reizēm ar LIAA starpniecību, uzņēmējs ir devies vēl uz 5 paša norunātām biznesa tikšanās reizēm, kas kopumā rezultējušās ar pozitīvu komunikāciju. Bet lai no vārdiem tiktu līdz darbiem, ir jāstrādā un tas prasīs laiku.

Rīgas investīcijas un tūrisma attīstības aģentūras pārstāvji no Dubaijas EXPO 2020 atgriezušies gandarīti un iedvesmoti. Tirdzniecības misijas laikā izdevies nodibināt vairākus veiksmīgus B2B kontaktus, kur tālākā sadarbība jau tiek ieskicēta uz 2022. gadu. Šis notikums ir apliecinājums, ka šāda veida pasākumi un sadarbības palīdz nest Latvijas vārdu tālāk pasaulē!

Uzņēmēji viennozīmīgi atzīst, ka dalība izstādēs un tirdzniecības misijās sniedz plašāku ieskatu pasaules tirgos, dod pārliecību un drosmi ticēt sava uzņēmuma potenciālam, rada iespējas jaunu kontaktu dibināšanā, kas nereti rezultējas ar sadarbības līgumu slēgšanu.

Informāciju sagatavoja Līva Rācene, LIAA Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā (EEN) projektu vadītāja. Publicitātes foto. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri