Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas IKT joma saņem Ukrainas pateicības balvu par atbalstu

Aizvadītajā nedēļā Davosā, Pasaules Ekonomikas forumā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji piedalījās Ukrainas rīkotajā pasākumā par nākotnes digitālo valsts pārvaldību (“New Digital Goals: Digital Governments of the Future”). Latvija kopā ar citām valstīm pauda atbalstu Ukrainas un Eiropas Savienības digitālo telpu integrācijai tādās jomās kā elektroniskais identifikācijas rīks, e-paraksts, kā arī digitālajās inovācijās u.c. jautājumos.  

Pasākuma laikā Ukrainas Vicepremjers, Ukrainas Digitālās Transformācijas ministrs Mihailo Fedorovs pasniedza Latvijai Ukrainas prezidenta iedibināto Ukrainas miera balvu par atbalstu Ukrainai.  

“Šī balva nav tikai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai vai Latvijas valdībai, šī ir pateicība visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas ir snieguši palīdzību Ukrainas tautai, kā arī Latvijas uzņēmējiem, kuri turpina sniegt atbalstu Ukrainai kā humānās palīdzības veidā, tā arī digitālajā jomā,” sacīja ministra padomnieks digitālās dienaskārtības jautājumos Rolands Strazdiņš.  

VARAM digitālās transformācijas valsts sekretāra vietnieks Gatis Ozols: “Ukrainas sasniegumi digitālās pārvaldes un pakalpojumu jomā ir iespaidīgi. Neskatoties uz Krievijas radīto satricinājumu valstī, ukraiņi pat šādos apstākļos spēj palīdzēt saviem iedzīvotājiem un sniegt digitālos pakalpojumus augstā līmenī, nereti tieši valsts digitālie risinājumi ir bijusi iedzīvotāju vienīgā iespēja saglabāt saziņu ar valsti, saņemt atbalstu, vai būt pasargātiem.” 

Divpusējo sarunu ietvaros VARAM pārstāvji, ministrs M.Fedorovs un Ukrainas Digitālās transformācijas ministrijas pārstāvji pārrunāja iespējamās pieredzes apmaiņas jomas, kā arī sadarbību ceļā uz ciešāku Ukrainas un Eiropas digitālo telpu integrāciju un savstarpēju atzīšanu. 

Informāciju sagatavoja VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa. Kontakti: 20200305; 67026533, prese@varam.gov.lv . Publicitātes foto. 

Avots
VARAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri