Pārlekt uz galveno saturu

Latvijā viesosies AAE augstas amatpersonas un notiks Latvijas - AAE biznesa forums

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs trešdien, 11.maijā, tiksies ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) ārlietu un starptautiskās ekonomiskās sadarbības ministra vietnieku Abdulnasseru Al Shaalī (Abdulnasser Al Shaali).

Tāpat trešdien notiks Latvijas un AAE biznesa forums, kuru abu valstu uzņēmējiem organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kurā plānots runāt par abu valstu sadarbību investīciju un eksporta jomā. Forumu atklās Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, bet AAE delegāciju vadīs ārlietu un starptautiskās ekonomiskās sadarbības ministra vietnieku Abdulnasers Al Šāli.

"Pandēmijas un ģeopolitisko izaicinājumu periodā AAE spēja noorganizēt pasaules lielāko un vēsturē iespaidīgo pasaules izstādi Expo2020 Dubaijā, kurā sevi atzīstami pieteica arī Latvijai. Paralēli valsts prezentācijai izstādes laikā aktīvi tika strādāts pie divpusējo ekonomisko attiecību attīstības. Varam būt gandarīti, ka AAE valsts institūcijas un uzņēmēji ir izvirzījuši Latviju kā vienu no stratēģiskajiem sadarbības partneriem, apliecinot to ar savu vizīti Rīgā," norāda ekonomikas ministrs.

Biznesa foruma laikā plānots parakstīt sadarbības memorandus starp Latvijas Darba devēju konfederāciju un AAE federālo tirdzniecības un rūpniecības kameru, kā arī starp Latvijas eksportētāju asociāciju "The Red Jackets" un Šārdžas pētniecības, tehnoloģiju un inovāciju parku.

Pēdējā gada laikā Latvijas uzņēmēji izrādījuši lielu interesi un aktīvi piedalījušies dažādās LIAA organizētās aktivitātēs AAE reģionā, veidojot ciešākas saiknes tādās nozarēs kā biomedicīna, kosmosa tehnoloģijas, loģistika, pārtika, būvniecība un IKT. Atbildes vizīte no AAE puses apliecina, ka Latvijas uzņēmēji šajā reģionā ir pamanīti un biznesa forums būs lieliska iespēja turpināt iesāktās sarunas un realizēt gan aizsāktos, gan vēl tikai plānotos projektus.

Informāciju sagatavoja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa. Kontakti: prese@em.gov.lv. 

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri