Pārlekt uz galveno saturu

Latvija paraksta nolīgumu par gaisa satiksmi ar Čīli

Vakar, 6.decembrī, parakstīts nolīgums par gaisa satiksmi ar Čīles Republiku, kas dod iespēju uzsākt regulārus aviopārvadājumus starp Latviju un Čīli, kā arī Latvijas un Čīles aviokompānijām slēgt sadarbības līgumus par lidojumiem savu maršrutu tīklos.

Nolīgumu tika parakstīts Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (ICAO) ikgadējā gaisa satiksmes pakalpojumu pasākuma ICAN2021 ietvaros, kas no 6. līdz 10.decembrim notiek Bogotā, Kolumbijā. No Latvijas puses nolīgumu parakstīja Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Ilonda Stepanova.

Starpvalstu nolīgums ir tiesisks pamats gaisa pārvadājumu veikšanai starp Latviju un Čīli, kas stiprina Latvijas aviācijas nozares konkurētspēju un paver jaunas iespējas tautsaimniecības attīstībai kopumā.

Nolīgums nosaka abu valstu aviokompāniju tiesības, atrunā gaisa pārvadājumu uzsākšanas nosacījumus un darbības noteikumus, kas jāievēro abu valstu aviokompānijām, veicot regulāros pasažieru un kravu gaisa pārvadājumus starp Latviju un Čīli. Nolīgums nosaka arī nodokļu un nodevu piemērošanu, abpusēju licenču un sertifikātu atzīšanu, strīdu izšķiršanu un citus ar regulāras gaisa satiksmes veikšanu saistītus jautājumus.

Informācija sagatavota Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļā. Kontakti: 67028264, komunikacijas@sam.gov.lv. Publicitātes foto. 

Avots
SAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri