Pārlekt uz galveno saturu

Konkurences padome atļauj LMT iegādāties ar IT jomu saistītu sabiedrību

29. jūlijā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru SIA “Latvijas Mobilais Telefons” iegūst izšķirošu ietekmi pār IT jomas pārstāvošu sabiedrību SIA “Santa Monica Networks”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

SIA “Latvijas Mobilais Telefons” ir mobilais sakaru operators Latvijā, kura pamatdarbība ir saistīta ar telekomunikāciju nozari un ar tādiem pakalpojumiem kā mobilie balss telefonijas pakalpojumi, kā arī mobilie un fiksētie datu pārraides pakalpojumi. SIA “Latvijas Mobilais Telefons” darbojas arī ar viedās televīzijas pakalpojumu sniegšanu un IT sistēmas izstrādes un integrācijas pakalpojumiem. Savukārt SIA “Santa Monica Networks” ir ar IT jomu saistīta sabiedrība, kuras pamatdarbības veids ir dažādu ar IT infrastruktūru izbūvi saistītu produktu tirdzniecība Latvijā. Saistībā ar izplatītajām iekārtām SIA “Santa Monica Networks” piedāvā arī IT sistēmu izstrādes, integrācijas un uzturēšanas pakalpojumus.

Tādējādi apvienošanās rezultātā ietekmētie tirgi ir fiksētās balss telefonijas tirgus, interneta pieslēguma un datu pārraides pakalpojumu tirgus, nomāto līniju vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības tirgus, IT infrastruktūras produktu izplatīšanas tirgus un IT sistēmu infrastruktūras izstrādes, integrācijas un uzturēšanas pakalpojumu tirgus.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Avots
KP

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri